ms.detector.media
MediaSapiens
kiis.com.ua
25.03.2015 15:03
Індекс результативності російської пропаганди у східних регіонах в 4 рази вищий, ніж у західних – дослідження КМІС
Індекс результативності російської пропаганди у східних регіонах в 4 рази вищий, ніж у західних – дослідження КМІС
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) презентував результати дослідження індексу результативності російської пропаганди (РРП).

Ідею створення такого Індексу у КМІСі пояснюють тим, неможливо вести контрпропаганду без оцінки її ефективності.

«Інформаційна війна є такою ж важливою частиною боротьби за цілісність і незалежність України як військові дії. Невідомо, що є більш ефективним в цій боротьбі, - вважають автори дослідження. – Не виключено, що вкладення частини ресурсів, витрачених на війну, не в мобілізацію і озброєння, а в боротьбу з російською пропагандою, може виявитися більш ефективним для збереження життів наших військовослужбовців, ніж прямі вкладення в озброєння.

Експерти КМІС вважають, що створений ними Індекс результативності російської пропаганди може стати інструментом для оцінки ефективності російської пропаганди та протидії їй.

Під результативністю автори дослідження розуміють поширеність підтримки головних тез російської пропаганди населенням України в цілому чи на певній території.

В рамках дослідження експерти вибрали ті тези офіційної російської пропаганди, яким вірить понад 80% російського населення і виявили, якою є їх підтримка українським населенням.

Ядром пропаганди, на думку експертів КМІС, є такий квазілогічний ланцюжок:  «майдан був організований американцями разом з націоналістами → в результаті майдану до влади прийшли націоналісти, які загрожують російськомовному населенню України → Крим і Схід України були в небезпеці → Крим вдалося захистити, включивши його до складу Росії, а Схід повстав і хоче незалежності і гарантій безпеки → націоналісти, що незаконно прийшли до влади,  почали війну зі своїм народом».

Відповідно, респондентам запропонували висловити свою згоду чи незгоду із судженнями про Майдан, США, АТО, довіру до російських та українських ЗМІ.

З’ясувалося, що у східному регіоні значення індексу в 4 рази вище, ніж у Західному (48 проти 12). У центральному регіоні індекс РРП становить 19, у південному – 32.

«Ми бачимо, що східний регіон являє собою велику проблему і вимагає серйозних зусиль у боротьбі проти російської пропаганди. Не дуже благополучна ситуація і в південному регіоні», - зазначають автори дослідження.

Детальніше з результатами дослідження КМІС можна ознайомитися тут.

Опитування проводилося з 14 по 24 лютого 2015 року методом особистого інтерв'ю. Було опитано 2013 респондентів, що мешкають в 108 населених пунктах усіх областей України (крім АР Крим). У Донецькій і Луганській областях дослідження проводилося як на територіях, підконтрольних Україні, так і на територіях, непідконтрольних. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2.8% - для показників близьких до 25%, 2.0% - для показників близьких до 10%, 1.4% - для показників близьких до 5%.

ms.detector.media