ms.detector.media
MediaSapiens
giornalettismo.com
18.02.2015 10:21
Британські активісти створили сайт, що допомагає перевірити, чи стежать за особою спецслужби
Британські активісти створили сайт, що допомагає перевірити, чи стежать за особою спецслужби
Заснований у Лондоні сайт Privacy International дозволяє людям побачити, чи стежать за ними американські або британські спецслужби.

Як повідомляє Newsweek, Privacy International – це громадська кампанія на захист приватності.

Її нова програма має на меті, аби служби розвідки пам’ятали про те, що їхня діяльність – під пильним оком громадськості у глобальному масштабі.

Privacy International закликає всіх, хто підозрює, що за ним стежать, або ж просто хоче це перевірити, зареєструвати своє ім’я та контактні дані на новоствореній інтернет-платформі. Далі організація збере надіслані їй запити і звернеться до контролюючих органів Великої Британії.

Якщо уповноважений слідчий трибунал (Investigatory Powers Tribunal, IPT) встановить, що Центр урядового зв’язку Великої Британії (GCHQ) незаконно отримував приватну кореспонденцію, то зобов’яже владу поінформувати людей про це. Разом з тим, така процедура може тривати місяці чи навіть роки.

На інтернет-сторінці проекту відвідувач може заповнити просту форму: дати відповіді на запитання невеликої анкети. Контактна інформація збирається для того, щоб Privacy International могла її використати під час подання позову до суду.

Заступник директора Privacy International Ерік Кінг (Eric King) зазначає, що ця платформа є важливою, оскільки дотепер індивіди не мали дієвої можливості виявити чи їхні дані використовують уряди США та Великої Британії.

«Громадськість має право знати, чи за нею незаконно стежать, а GCHQ має видалити інформацію, яку зберігає», - пояснює він.

Нагадаємо, раніше були опубліковані документи, що свідчать про те, що Британська служба урядового зв’язку (GCHQ) масово стежила за електронною комунікацією журналістів найбільших американських та європейських медіа.

До цього Investigatory Powers Tribunal у своєму рішенні заявив, що наявна сьогодні система британської розвідки не порушує Європейської конвенції про права людини.

ms.detector.media