ms.detector.media
MediaSapiens
Джеймс Райзен, mcclatchydc.com
13.01.2015 16:45
Прокурори не проситимуть Джеймса Райзена свідчити у справі про витік інформації з ЦРУ
Прокурори не проситимуть Джеймса Райзена свідчити у справі про витік інформації з ЦРУ
Після довготривалих намагань змусити журналіста NYT Джеймса Райзена (James Risen) давати свідчення у справі про витік інформації, прокурори відмовилися від своїх планів.

Про це повідомляє AP.

Федеральні прокурори заявили, що ні обвинувачі, ні захист не повинні залучати журналіста до судового процесу у справі колишнього службовця ЦРУ Джефрі Стерлінга (Jeffrey Sterling). У прокуратурі вважають, що саме цей службовець надав Райзену дані про деталі невдалої операції відомства в Ірані.

Судовий процес у справі Стерлінга триває ще з 2011 року. Великою мірою так відбувається тому, що сторони сперечаються стосовно того, чи необхідно змушувати Джеймса Райзена свідчити. У червні Верховний Суд США відхилив апеляцію журналіста про те, що йому слід забезпечити імунітет від свідчень відповідно до першої поправки до Конституції.

На попередніх слуханнях минулого тижня Джеймс Райзен заявив, що не розголошуватиме конфіденційних джерел за жодних обставин. Він відповів лише на кілька поверхових запитань, підтвердивши, що є автором суперечливої книги «Держава війни» («State of War») і що в ній він покладався на різні джерела.

У понеділок прокурори зробили заяву про те, що впертість Райзена робить його свідчення марними, а отже жодна зі сторін не повинна залучати його до справи.

Водночас юрист захисту Едвард МакМагон (Edward MacMahon) каже, що свідчення Райзена є цінними для захисту, а уряд не повинен вилучати його з процесу лише тому, що таким є рішення прокурорів. За словами правника, свідчення журналіста не є безглуздими з юридичної точки зору.

Окружна суддя Леоні Брінкема (Leonie Brinkema) в цьому сенсі згодна із стороною захисту.

Нагадаємо, що Джеймс Райзен тривалий час відмовляється свідчити проти своїх джерел інформації, зокрема, минулого тижня в суді не розповів про те, яку саме інформацію конфіденційні джерела надали йому для книги.

Раніше на захист журналіста стали понад 100 тисяч осіб. 

ms.detector.media