ms.detector.media
MediaSapiens
parismatch.com, скріншот
13.01.2015 13:43
Теракт проти Charlie Hebdo обернувся шаленою популярністю у Франції та за кордоном
Теракт проти Charlie Hebdo обернувся шаленою популярністю у Франції та за кордоном
На обкладинці нового числа Charlie Hebdo – пророк Мухаммед зі сльозою біля ока. Він тримає плакат: табличку «Я – Шарлі» (Je suis Charlie). На малюнку напис «Усе прощено».

Сатиричний тижневик із зображенням пророка ісламу вийде друком накладом 3 млн. примірників, порівняно зі звичайними 60 тис. до теракту, повідомляє сайт Paris Match.

Charlie Hebdo поширюватиметься у кіосках Франції та за її межами «у виняткових масштабах». Його адвокат Рішар Малька (Richard Malka) розцінив це як свідчення того, що «видання вижило». За його словами в інтерв’ю France Info, воно й надалі «висвітлюватиме найгірші жахи християнства, юдаїзму та ісламу».

«Charlie Hebdo удачливе, - вважає він, - коли, роздивляючись його малюнок, починаєш ікати від жаху, а потім регочеш, надриваючи живіт».

Як пояснив генеральний директор дистриб’ютора видання Messageries lyonnaises de presse Патрік Андре (Patrick André), наклад видання збільшено з 1 до 3 млн. примірників через лавину запитів.

Протягом декількох днів MLP приймає замовлення від найрізноманітніших організацій у Франції. Іноді клієнти замовляють тисячі примірників. Серед них – мери, які хочуть запропонувати часопис своїм громадянам, підприємства, театри – щоб роздати своїм працівникам та глядачам.

Із сільських точок, де зазвичай збували по два примірники видання, надійшли запити по декілька сотень.

До розповсюдження Charlie Hebdo, відзначає Paris Match, долучилися дистриб'ютори преси в Індії та Австралії.

Раніше MLP надсилала на експорт не більше 4 тис. примірників сатиричного часопису. Тепер MLP планує розіслати  300 тис. примірників у 25 країн світу, розповів гендиректор компанії виданню Paris Match.

Дистриб’ютор оголосив, що спочатку працюватиме безкоштовно. Уся виручка за перший мільйон примірників надійде у фонд Charlie Hebdo.

Попри вчинений ісламістами минулої середи напад, що забрав життя провідних карикатуристів Кабю (Cabu) та Волінські (Woliński) і сімох співробітників, Charlie Hebdo живе і не поступається своїми принципами й традиціями, зазначає Paris Match.

Часопис і надалі висміюватиме релігію та політику. Він не відмовлятиметься і від публікації зображень пророка Мухаммеда.

«Ми не поступимося ні в чому. Інакше усе це не матиме сенсу, -  заявив адвокат тижневика Рішар Малька. – Дух гасла Je suis Charlie означає й право на богохульство».

«У сатиричному виданні постійно друкувалися карикатури на Папу Римського, Ісуса Христа, священиків, рабинів та імамів, - сказав Малька Europe1. – Тож  було б дивно,  якби  у Charlie Hebo не з’являлися малюнки із зображенням пророка Мухаммеда, через які він став мішенню ісламістів».

Речник сатиричного видання відкинув будь-які звинувачення в ісламофобії на його адресу.

«Ми нападали на іслам набагато менше, ніж на християнство, - заявив він, - Charlie Hebdo не пропагує насильство. Це – неввічливе видання».

ms.detector.media