ms.detector.media
MediaSapiens
telegraph.co.uk
05.01.2015 16:45
Білл Гейтс надає перевагу філантропії замість більших податків державі
Білл Гейтс надає перевагу філантропії замість більших податків державі
У найбагатшої людини світу, статки якої перевищують $82 млрд., немає бажання платити більші податки державі.

Співзасновник Microsoft і співвласник найбільшого на планеті благодійного  фонду, 59-річний Білл Гейтс пояснює це тим, що «може витрачати свої гроші ефективніше, ніж уряд».

Про це, посилаючись на особисту розмову з ним, заявив на конференції у Бостоні французький професор економіки Тома Пікетті (Thomas Piketty), пише сайт Huffington Post.

На конференції обговорювали книгу професора Пікетті «Капітал у ХХI сторіччі (CapitalintheTwenty-FirstCentury).За його словами, Гейтс заявив: «Мені подобається все у вашій книзі. Однак платити більші податки я не хочу».

Натомість автор видання, яке Financial Times визнало найкращою книгою 2014 року на тему бізнесу, доводить, що глобальне оподаткування багатства допоможе зменшити нерівність, що все більше зростає.

Втім, Пікетті згодився, що Гейтс як філантроп може витрачати свої гроші краще, ніж це робив би в інший спосіб уряд. «Іноді він виявляє себе ефективніше», - визнав французький гість.

Повертаючись до аргументації Гейтса, Huffpost посилається на рецензію на згадану книгу, опубліковану ним у жовтні минулого року на особистому блозі. У ній він висловлював згоду з багатьма «найважливішими висновками» автора. Зокрема – з тим, що «високий рівень нерівності є проблемою» і що «капіталізм не коригує себе до більшої рівності». Однак Гейтс не згодися з одним з головним аргументів книги: стосовно того, що урядам слід енергійніше оподаткувати капітал і таким чином боротися з притаманною капіталістичній системі тенденції до підвищення нерівності.

«Я згоден з тим, що найманих працівників слід обкладати меншими податками, - писав Гейтс. – Та замість того, щоб рухатися у бік прогресивного оподаткування капіталу, як це хотілося б Пікетті, я думаю, краще було б обкладати прогресивним податком споживання».

Винахідник-технократ, підприємець і філантроп робить закид 43-річному французькому професору за те, що той включає багатих людей в одну групу, незважаючи на те, як кожна окремо взята особа витрачає свої статки.

Гейтс намалював гіпотетичні портрети трьох багатих людей, які за способом життя належать до різних категорій. «Один вкладає гроші у свої компанії, другий – у філантропію, третій – у розкішне життя».

«З останнім хлопцем теж немає проблем, - писав він. – Однак, на мою думку, йому слід платити більші податки».

У блозі Гейтс резюмував: «Філантропія також може бути важливою часткою вирішення проблем. Справжнє благодійництво не тільки приносить безпосередньо суспільству, а й зменшує багатство династій».

«Важко зрозуміти, чи вважає Білл Гейтс, що він вписується у наведений приклад, -  відзначає Huffpost. – Беручи на себе все меншу роль у компанії Microsoft, він майже повністю присвячував себе філантропії». Благодійний фонд, діяльність якого він спрямовує разом з дружиною, надав $30 млрд. грантів на боротьбу з голодом і бідністю».

До цього слід додати фінансування програм профілактики та лікування СНІДу і туберкульозу, боротьби з малярією, проекту з імунізації дітей в Індії та Африці та інші ініціативи.

ms.detector.media