ms.detector.media
MediaSapiens
business.ua
24.12.2014 10:14
«Яндекс» дослідив пошукові запити українців про курс валют
«Яндекс» дослідив пошукові запити українців про курс валют
Російський пошуковик «Яндекс» проаналізував пошукові запити українців про курси валют за минулий рік і виявив, як вони залежали від курсу гривні.

У компанії зазначають, що, коли курс гривні різко знизився на початку «кримської кризи» та в перші тижні АТО, пошуковик отримував по 500-600 тисяч запитів зі словом «курс» за тиждень.

Більшість з них стосувалися вартості валют. Інші спалахи зацікавлення цією темою припали на перехід гривні до плаваючого курсу у лютому 2014 та дату «розморожування» офіційного курсу НБУ в листопаді.

Крім цього, багато запитів про валюту було здійснено у дні переговорів у Мінську, коли курс гривні зріс.

«Яндекс» констатує, що більшість запитів українців про курси валют пов’язані із курсом гривні. Йдеться в тому числі про ті запити, де гривня не згадується, але мається на увазі – «курс доллара» (курс долара до гривні), «курс євро» та інше.

Найпопулярнішими іноземними валютами є долар США та російський рубль. Кожна із цих валют займає близько третини всіх запитів про курси валют.

Найбільш поширена пара валют серед пошукових запитів  - це «українська гривня – російський рубль», на другому місці (станом на листопад-грудень) – «долар-рубль». 

Як зауважує «Яндекс» інтерес до різних валют різниться залежно від регіону України. В західних областях частіше, ніж в інших, запитують про пару «гривня-злотий», у східних – «гривня-рубль».

У прикордонних областях частіше, ніж в інших, запитують про інші валюти. Наприклад, на Чернігівщині цікавляться білоруським рублем, на Закарпатті – чеською кроною та угорським форінгом, Буковині – румунським леєм.

ms.detector.media