ms.detector.media
11.12.2014 09:36
Марк Цукерберг заграє з китайською владою та читає книгу Сі Цзіньпіня
Марк Цукерберг заграє з китайською владою та читає книгу Сі Цзіньпіня
Пропаганда Китаю засновником та генеральним директором Facebook викликала змішану реакцію у медіа.

Як пише CNN, дехто відгукнувся про неї з подивом та задоволенням, інші –глумливо й  несхвально.

Минулого тижня Марк Цукерберг приймав у себе китайського офіційного представника з питань інтернету Лу Вея (Lu Wei). Його відомство відповідальне за блокування у Китаї Facebook, Twitter, YouTube та інших популярних сайтів.

Пізніше на китайському сайті China.com.cn, підконтрольному пекінській владі, розмістили фото Лу Вея під час згаданої зустрічі з Цукербергом. На ньому китайський чиновник сидить у його кріслі очільника Facebook і тримає в руках книгу з портретом Голови КНР Сі Цзіньпіна на обкладинці.

У текстівці до знімку сказано, що Лу Вей побачив примірник видання «Сі Цзіньпінь: управління Китаєм» (Xi Jinping: The Governance of China) на робочому столі Цукерберга.

Молодий американський мільярдер, усміхаючись, звернувся до співрозмовника китайською: «Я також купив цю книгу для своїх колег. Хочу, щоб вони зрозуміли соціалізм із китайськими особливостями».

Ця заява швидко поширилася в мережі, як і агітаційний плакат із зображенням Марка Цукерберга у формі китайського солдата, що притискає до грудей книгу Сі Дзіньпіня.

У зв’язку із тим, що гість Цукерберга відповідальний за блокування у Китаї західних сайтів, CNN звернулася до Facebook із проханням прокоментувати таку зустріч. Відповіді однак не отримала.

Китайські користувачі інтернету зреагували на каліфорнійську зустріч як з подивом і вдоволено, так і глумливо й  несхвально.  

Деякі з розумінням поставилися до сильного бажання Цукерберга прорватися на найбільший у світі інтернет-ринок Китаю.

«Він  - кмітливий хлопець. Завоювати цей ринок означає співпрацювати з китайським урядом і заробляти гроші разом», - написав один користувач Twitter.

Інші, однак, почуваються обдуреними очевидним плазуванням Цукерберга перед пекінською владою, яка створила одну з  найбільших у світі систем фільтрації та цензури в Іінтернеті.  Мета цього – обмежити мережу та придушити інакомислення в інтернеті, відзначає CNN.

«Навіть якщо ви прочитали усі книги Сі Дзіньпіня чи навіть наших Ден Сяопіна або Мао Цзедуна, у Китаї це вам не допоможе, - написав інший коментатор. - Гра вже закінчилася, діє цензура. Тож мало б більше сенсу працювати з Google, щоб покінчити з цензурою інтернеті».

CNN принагідно нагадує, що Марк Цукерберг під час жовтневого візиту до Пекіна вразив студентів елітного китайського університету. Він вільно, хоча і з акцентом, відповідав на їхні запитання китайською мовою. Зустрінутий оплесками американський підприємець сказав, що він кинув собі виклик і вирішив вивчити китайську мову, аби мати змогу спілкуватися з родиною дружини та краще оцінити китайську культуру.

ms.detector.media