ms.detector.media
08.12.2014 17:46
Ув’язненого в Єгипті репортера Пітера Ґреста нагородили австралійською премією
Ув’язненого в Єгипті репортера Пітера Ґреста нагородили австралійською премією
Колишнього кореспондента каїрського бюро англомовної служби Al Jazeera – 49-річного журналіста Пітера Ґреста (Peter Greste) удостоїли престижної нагороди Уоклі «За найвидатніший внесок у журналістику».

Про це повідомив Business Insider.

У Сіднеї нагороду отримав брат ув’язненого – Ендрю Ґрест (Andrew Greste).

«Тримайся, брате! Доб’ємося твого повернення додому на Різдво», – сказав він.

Присуджуючи нагороду, журі заявило: «Пітер Ґрест виявив велику мужність, зіткнувшись з арештом та ув’язненням за те, що займався журналістикою в Єгипті. У листах, написаних з тюрми, він захищав себе і своїх колег Мохамеда Фахмі та Бахера Мохамеда».     

Нагороду Уоклі називають рівнозначною премії Пулітцера.

Цю премію заснував 1956 року фундатор компанії Ampol Petroleum Ltd, бізнесмен сер Вільям Уоклі. Спочатку їх присуджувала у 5 категоріях Австралійська асоціація журналістів (Australian Journalists' Association).

З 2000 року розпорядником премій стала фундація, що носить ім’я засновника, - Walkley Foundation for Journalism.

Нині премії присуджуються щорічно у багатьох номінаціях, включаючи журналістів друкованих видань, телебачення, радіо, електронних видань і фоторепортерів за матеріали на різні теми у різних жанрах.

Фіналістів обирає незалежне журі видатних журналістів і фотографів.

Відзнаки традиційно вручають наприкінці листопада або на початку грудня.

Відзначений нагородою Уоклі Пітер Ґрест має 20-річний досвід у міжнародній журналістиці. Співпрацював з Reuters, CNN, BBC.

Він пройшов випробування, коли готував репортажі з Балкан, Афганістану, Близького Сходу та інших гарячих точок.

За документальний фільм про Сомалі 2011 року його відзначили американською нагородою Peabody Award.

Пітера Ґреста засудили до 7-річного позбавлення волі за звинуваченням у підтримці забороненої організації «Брати-мусульмани» та у розповсюдженні фальсифікованих новин,  що підривають національну безпеку і завдають шкоди іміджу Єгипту за кордоном.

Касаційний перегляд справи Ґреста та його ув’язнених колег – завідувача закритого каїрського бюро катарської телемережі Мохамеда Фахмі (Mohamed Fahmy) і оператора Бахера Мохамеда (Baher Mohamed) під тиском міжнародної громадськості призначений на початок наступного року.

Ґреста, як і його єгипетських колег, правозахисні організації визнали політв'язнями.

«Я й досі впевнений, що, зрештою, нас звільнять. І коли прийде цей час, це означатиме, що у кінцевому підсумку нас врятує ґлобальна підтримка», - так оптимістично заявив австралійський журналіст у зверненні з тюрми, оголошеному на церемонії вручення нагород у лондонському Frontline Club репортерам «за чесність, мужність і дух незалежності».

ms.detector.media