ms.detector.media
05.11.2014 16:40
Адміністрація Андаманських островів розпочала судовий процес проти французьких репортерів
Адміністрація Андаманських островів розпочала судовий процес проти французьких репортерів
«Репортери без кордонів» (RSF) обурені жорстоким ставленням до представників народності карен, які допомагали французьким журналістам знімати документальний фільм про життя цієї, приреченої на вимирання, громади індійських Андаманських островів.

Як стало відомо медіаорганізації, поліцейські виловили аборигенів та жорстоко знущалися над ними.

Саме завдяки їм журналісти Александр Дереймс (Alexandre Dereims) та Клер Бейльвер (Claire Beilvert) проникли у резервацію малочисельного племені аборигенів джавара, щоб відтворити у документальній стрічці їхнє ізольоване, невідоме у світі існування.

Показ у жовтні ц. р. в інтернеті трейлера документального фільму та знімків збентежив владу індійського архіпелагу. Вона висунула вимогу заборонити показ стрічки, випуск якої планується 2015 року, а також доклала зусиль, щоб виявити тих, хто допомагав закордонним журналістам.

Із посиланням на The Echo of India «Репортери» повідомляють, що трьох осіб, імена яких називає видання, арештували. Начальник місцевої поліції особисто побив їх, вимагаючи зізнатися у співпраці з іноземцями. Після допиту одного із затриманих доправили до лікарні. Двоє й досі перебувають під вартою.

За повідомленнями декількох індійських видань, на Андаманських островах проти французьких репортерів розпочато судовий процес.

Їх звинувачують у порушенні «закону про захист племен аборигенів-2012» шляхом проникнення у резервацію.

Публікація знімків та відео на їхньому Facebook-аккаунті розцінюється як порушення іншого закону – про інформаційні технології.

Адміністрація Андаманських островів має намір звернутися до Інтерполу, щоб затримати французьких журналістів.

Більша частина території розташованого в Індійському океані архіпелагу Андаманьких островів належить Індії, решта – М’янмі (колишній Бірмі).

Плем’я джавара, про яке йдеться у фільмі французьких журналістів, налічує близько 300 осіб і вимирає.

ms.detector.media