ms.detector.media
11.08.2014 00:00
Загиблого на Майдані Ігоря Костенка назвали вікіпедистом року
Загиблого на Майдані Ігоря Костенка назвали вікіпедистом року
Засновник онлайн-енциклопедії «Вікіпедія» Джиммі Вейлз (Jimmy Wales) оголосив її дописувача з «Небесної сотні» Ігоря Костенка вікіпедистом року. Про це повідомляє ГО «Вікімедіа Україна».

Про присудження Ігореві Костенку цієї відзнаки оголосили під час церемонії закриття щорічної конференції «Вікіманія» у Лондоні. Вона збирає дописувачів енциклопедії та громадських активістів Фонду Вікімедіа з усього світу.

Джиммі Вейлз сказав, що на нього глибоке враження справила історія Ігоря Костенка. Засновник «Вікіпедії» також зауважив, що ця нагорода є оцінкою великого внеску Ігоря до енциклопедії, популяризації ним її у соціальних мережах та обстоювання ним громадянської позиції ненасильницькими методами.

Нагроду «Вікіпедист року» присуджують за найбільші досягнення редакторів «Вікіпедії». Ігор Костенко став першим українцем, якого нею відзначили.

Ігор Костенко був студентом ЛНУ ім.Івана Франка, спортивним журналістом, активістом Майдану,  дописувачем української «Вікіпедії». За два з половиною роки він написав понад 280 статей, зробив понад 1600 редагувань. Став ініціатором проведення «Вікіфлешмобу», який реалізували тільки після його смерті і присвятили його пам’яті. Ігоря убили у Києві під час трагічних подій на вулиці Інститутській 20 лютого.

ms.detector.media