ms.detector.media
13.08.2014 00:00
У Держспецзв’язку спростували повідомлення ЗМІ про вірус «Змія» на комп’ютерах українського уряду
У Держспецзв’язку спростували повідомлення ЗМІ про вірус «Змія» на комп’ютерах українського уряду
Повідомлення про шкідливе програмне забезпечення на комп’ютерах Кабінету Міністрів України виявилося непрофесійним, заявляє прес-служба Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

За повыдомленням прес-служби відомства, у публікації видання Financial Times міститься неперевірена інформація стосовно стану ураженості урядових організацій шпигунською програмою Turla/Snake. У своїй статті FT посилається на звіт антивірусної компанії Symantec від 7 cерпня і пише, що у 2012 році 60 комп’ютерів офісу прем’єр-міністрa «однієї із країн колишнього СРСР» були вражені вірусом «Змія».

«Численні інтерпретації статті у FT вітчизняними ЗМІ, які заявили про поточну зараженість цим вірусом комп’ютерів Кабінету Міністрів України, мають всі ознаки, як мінімум, небажання перевіряти інформацію», - пише прес-служба Держспецзв’язку.

Повідомляється, що після появи в українських ЗМІ інформації про зараження вірусом фахівці CERT-UA обговорили проблему із представниками компанії Symantec. В розмові закордонні експерти наголосили, що їм відомо про яку саме країну йдеться у статті, одна це не Україна.

За даними CERT-UA, сьогодні немає інформації про суттєві проблеми із кібер-безпекою мережі Кабінету міністрів України.

Прес-служба Держспецзв’язку наголосила, що їхнє відомство та CERT-UA (Команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України) відкриті до співпраці з медіа, а також закликала звертатися за коментарями фахівців та перевіряти інформацію за першоджерелами.

Нагадаємо, що інформацію про зараженість комп’ютерів уряду України Financial Times подала зі слів анонімного джерела у розвідці.

Вірус «Змія» був виявлений британською аерокосмічною та військовою групою Bae System на початку березня. Експерти назвали цю кібер-атаку однією із найсильніших у світі за останні кілька років.

ms.detector.media