ms.detector.media
Тарас Назарук
informator.lg.ua, скріншот
01.10.2014 00:00
Українські ЗМІ без перевірки поширили повідомлення про нібито розстріл мирних жителів в Лутугиному
Українські ЗМІ без перевірки поширили повідомлення про нібито розстріл мирних жителів в Лутугиному
Низка українських інтернет-видань поширили повідомлення про те, що нібито російські бойовики та місцеві «ополченці» розстріляли 40 мирних жителів містечка Лутугине в Луганській області. Першим це повідомлення опублікував сайт Informator.lg.ua з посиланням на місцевих мешканців. Жодних інших підтверджень цієї інформації знайти не вдалося. 

25 вересня Inofrmator.lg.ua повідомив, що за день до цього бойовики увійшли в місто з нібито готовими «розстрільними списками». Із посиланням на місцевих жителів сайт повідомив, що мирних людей розстрілювали за допомогу українській армії.

Один із мешканців міста розповів виданню, що тіла розстріляних нібито присипали землею, а місце поховання закаткували важкою технікою. У коментарі MediaSapiens представник видання Informator.lg.ua повідомив, що інформацію було отримано від «джерела в ЗСУ та місцевих жителів, котрим вдалося вирватися. Без врахування воюючих свободівців». На запитання щодо достовірності кількості жертв у інтернет-виданні не відповіли.

Без підтвердження цієї інформації з інших джерел повідомлення поширила низка українських ЗМІ. Зокрема, таку новину опублікували Укрінформ (згодом видалено), 112.ua, газета Верховної Ради «Голос України», «Новий погляд» та інші.

Того ж дня, 25 вересня, луганський блогер Сергій Іванов повідомив, що в Лутугиному розстріляли 7 міліціонерів за відмову співпрацювати з бойовиками. За словами Іванова, працівників МВС розстріляли їхні ж колеги. Інформацію про розстріл 40 осіб блогер не зміг підтвердити або спростувати: «Цю цифру я ні підтвердити, ні спростувати не можу. Міліціонер, якому вдалося втекти з міста, говорить про сімох», — написав Сергій Іванов на своїй сторінці у Фейсбуці.

Інтернет-видання Informator.lg.ua започатковано у травні 2014. Як зазначено на сайті проекту, над ним працюють луганські журналісти, які були змушені покинути рідні міста через напади та погрози.

ms.detector.media