ms.detector.media
17.11.2010 00:00
Молодь віддає перевагу фотографіям над листами
Дослідження компанії PewInternet, присвячене різниці в поведінці у соцмережах тінейджерів і старших користувачів, свідчить, що молодь у соціальних мережах обирає нетекстове спілкування: вони частіше коментують фотографії, рідше пишуть повідомлення.

Тінейджери більш активно користуються платними сервісами.

 

Так, 61% тінейджерів надсилає повідомлення друзям через соціальні мережі. При цьому щодня користується сервісами відправлення повідомлень лише 42% молоді, зареєстрованої в соцмережах. Тінейджерське співтовариство не зовсім однорідне – лише 38% респондентів віком 12–14 років має власний онлайн-профіль, тоді як серед 15–17-річних цей показник становить 77%. При цьому досить відчутною є різниця у гендерному складі. Своя сторінка в соцмережі є у 86% дівчат і 69% хлопців. Проте серед тінейджерів частка користувачів соціальних мереж жодним чином не змінюється залежно від расової, етнічної приналежності або сімейного доходу.


Люди старшого віку мають онлайн-профілі рідше, аніж ті, кому 15–17 років. У віці 18–24 роки сторінки у соцмережах є у 75%, 25–34 – 57%. Кожний десятий дорослий видалив свою сторінку в соціальній мережі. Можливо, це пов’язано з небажанням поширювати особисту інформацію: дорослі занчно обережніше ставляться до цього аспекту соцмереж порівняно з підлітками.

 

Структура використання сервісів молоддю відрізняється від тієї, яку можна спостерігати у старшого покоління. 83% молодих користувачів соцмереж коментували фотографії своїх друзів, при цьому лише 77% писали їм публічні повідомлення і 71% – приватні.
 

«Що молодший користувач, то більше він користується усіма сервісами, пов’язаними з марнославством, самовираженням, прагненням виділитися серед подібних до себе (оцінка фото, «приклеювання» стікерів на аватару і т. д.). Відповідно молодь найактивніше користується додатковими платними сервісами», – відзначила Анна Артамонова, віце-президент Mail.ru. Поряд з тим, що тінейджери віддають перевагу нетекстовим форматам спілкування (коментують фотографії частіше, ніж пишуть листи), це робить молоду аудиторію добре монетизованою. Вона не дуже платоспроможна, але зазвичай послуги в соціальних мережах недорогі й коштують так само, як шкільний обід.

 

"Медіаграмотність" за матеріалами internetua

ms.detector.media