ms.detector.media
22.11.2010 00:00
Висвітлення жінок у ЗМІ і надалі залишається дискримінаційним
Як і багато років тому, репрезентативність жінок у засобах масової інформації є недостатньою, а їхне зображення – спотвореним. 

 

Як і багато років тому, репрезентативність жінок у засобах масової інформації є недостатньою, а їхне зображення – спотвореним. Такі дані оприлюднено в рамках проекту Всесвітнього медіамоніторингу (GMMP), який координує Всесвітня асоціація християнської комунікації.

 

Проект дослідження охопив 108 країн. Незважаючи на недостатню представленість жінок в ЗМІ на початку проведення досліджень, 15 років тому, результати моніторингу свідчать про суттєві зміни у цьому питанні.

 

Світ очима новинних  ЗМІ і надалі залишається головним чином чоловічим.
76% людей, які чули або читали про новини у світі, – це чоловіки.

 

Проведеномоніторинг 1365 газет, теле- і радіостанцій та інтернет-сайтів, 17 795 новин і 38 253 осіб в новинах в 108 країнах з 82% людей у світі.

 

Згідно з даними звіту «Хто робить новини?», виданого у 2010-му,  24% людей у новинах  – жінки, у 1995 році цей показник становив 17%. 44% осіб, які є виразниками популярних думок в новинах, є жінками порівняно з 34% у 2005-му.

 

Результати моніторингу ЗМІ свідчать про значну дискримінацію за ознакою статі (46% новин посилюють гендерні стереотипи). 13% новин сфокусовано на жінках.  Експертні коментарі у переважній більшості дають чоловіки, тільки один з пяти  експертів – жінка. Вік жінок в новинах згадується удвічі частіше, а сімейне становище майже в чотири рази частіше, ніж стосовно чоловіків.

 

Сьогодні жінки журналісти є авторами 37% новинних матеріалів порівняно з 28% 15 років тому. У своїх матеріалах вони вдвічі частіше торкаються проблем гендерних стереотипів, аніж їхні колеги-чоловіки.
 

Питання гендерних стереотипів залишаються актуальними і для Інтернету, а  в деяких випадках ці питання є навіть більш актуальними, ніж для традиційних ЗМІ.
Звіт містить план дій для працівників засобів масової інформації у питаннях гендерно-етичних ЗМІ.

GMMPє найбільшим та найбільш тривалим дослідженням та інформаційною ініціативою  з питань справедливої і збалансованої представленості жінок і чоловіків у ЗМІ. Дослідженням керує WACCза підтримки Фонду розвитку  Організації Об'єднаних Націй по положенню жінок.
 Додаткова інформація: Прослухати

ms.detector.media