ms.detector.media
07.12.2010 00:00
Мережевий компромат по-російськи
Відомий блогер Олексій Навальний, який прославився своєю боротьбою з непрозорим і руйнівним для акціонерів корпоративним управлінням в держкомпаніях, повідомив у своєму блозі, що створює інтернет-ресурс, на якому кожен користувач зможе розмістити підозрілу, на його думку, інформацію про держзакупівлі.

 

На думку експертів, сайт rospil.info, який створюється на хвилі популярності мережевого компромату, підігрітого просочуванням секретної інформації на сайті Wikileaks, може стати способом як боротьби з корупцією, так і підвищення популярності Навального як політика.

 

Сайт нині тестується – у «бойової» версії зміниться навіть доменне ім'я. Адміністратор ресурсу стверджує в одному з коментарів : «Тут усі дані – тестові (тобто можуть бути будь-якими, зокрема випадковими). Ми не розраховували, що на сайт заходитиме хтось, окрім команди розробників».

 

Увагу до ресурсу, на який не повинен був заходити ніхто, окрім розробників, привернув сам Навальний. Він написав у суботу на Twitter: «РосПил»: http://rospil.info/ Ось, ми сайт тестуємо».

 

Ресурс в його нинішньому вигляді надає відвідувачеві можливість розмістити інформацію про підозріле держзамовлення (з поясненням причини, що викликала підозру), а також взяти участь в обговоренні опублікованих матеріалів. Аналізувати зміст розділу сайту «Про проект» не має сенсу, оскільки він розпочинається  заявою: «Cайт працює в режимі тестування, можливі будь-які зміни».

 

Поза сумнівом лише те, що Навальний дійсно створює майданчик для збору інформації, яка надається добровольцями, про проекти держзакупівель, замовників і виконавців, яких відвідувачі і автори сайту підозрюють в казнокрадстві.

 

На думку депутата Держдуми Костянтина Рикова, новий проект –  це «не класичний компроматний сайт, а особиста PR-ініціатива». Цієї ж думки дотримується й директор Інституту політики і державного права, член Громадської палати РФ Віталій Іванов, який упевнений, що Навальний обрав затребувану тему для заробітку політичного капіталу.

 

Восени цього року Навальний звернув громадську увагу на конкурс, оголошений Міністерством охорони здоров'я і соціального розвитку, – він передбачав створення соціальної мережі для медичних працівників і пацієнтів. Вартість робіт оцінювалася в 55 млн рублів, для їх завершення відводилося 16 днів. Пізніше конкурс відмінили, а керівник департаменту інформатизації Мінохоронздоров’я і соціального розвитку Олег Симаков подав у відставку.

 

У листопаді блогер розмістив у своєму блозі інформацію про те, що під час будівництва трубопроводу ВСТО державі нібито було нанесено збитку на $4 млрд. Рахункова палата РФ, на матеріали якої він посилався, назвала повідомлення про мільярдні розкрадання такими, що не відповідають дійсності.

 

Медіаграмотність за матеріалами РІА «Новости»

ms.detector.media