ms.detector.media
14.12.2010 00:00
8 грудня у Харкові відбувся круглий стіл «Етика й мораль у рекламній діяльності»
8 грудня в конференц-залі Marinclub Харкова відбувся круглий стіл на тему «Етика й мораль у рекламній діяльності», організований регіональною комісією з питань захисту суспільної моралі в Харківській області.

 

У його роботі взяли участь провідні виробники й розповсюджувачі реклами, представники засобів масової інформації й громадських організацій. Доповідачами виступили доцент кафедри сексології й медичної психології ХМАПО Алла Авраменко, мистецтвознавець і кінокритик Володимир Миславський, керівник Асоціації замовників і виробників соціальної реклами Ігор Бабій.

 

Тема етики й моралі, яка має бути присутньою у загальнодоступній інформації, не нова для Харківської області. Ще в березні 2009 року питання щодо наповнення інформаційного простору регіону активно обговорювалося під час зустрічі членів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківщини. Після вивчення цього питання, а також рівня розвитку дитячого телебачення в Україні з ініціативи голови Харківської обласної ради Сергія Чернова був заснований Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко», який вже другий рік поспіль збирає в Харкові талановиту дітвору не тільки з України. Неодноразово питання моральності інформації, яка подається, обговорювалося й на сесіях обласної ради.

 

Учасники зустрічі були одностайні в думці, що найчастіше рекламодавець не замислюється про етичну й моральну складову рекламної продукції. Водночас керівники рекламних агентств переконані, що матеріальна вигода від виробництва комерційної реклами іноді може стояти вище за етичні норми, що існують у суспільстві, але не закріплені законодавчо. Оскільки, на їхню думку, реклама не несе в собі виховної функції.

 

Від комерційної реклами не можна вимагати виховної функції, для цього є соціальна реклама, – упевнена керівник рекламного агентства «Дом рекламы» Марина Рибчинська. На її думку, бізнес-реклама підлаштовується під потреби цільової аудиторії.

 

З такою позицією рекламників не згоден  керівник Харківської асоціації дитячої екранної творчості «Дитятко» Володимир Дягілєв. Саме діти через іще несформане мислення є найбільш уразливими для реклами. Батьки постійно зайняті своїми справами, просто не встигають стежити за життям своїх дітей, які дорослішають і міняються на очах. Крім того, на думку В. Дягілєва, неправильні мовні звороти, які часто з'являються в рекламі, згодом негативно відображаються на мовному розвитку дітей.

 

Результатом дискусії стало підписання керівниками провідних рекламних агентств міста Хартії про партнерство в ім'я інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі.

 

Медіаграмотність за матеріалами oblrada.kharkov.ua

ms.detector.media