ms.detector.media
15.02.2011 00:00
Порядок денний соцмереж формують традиційні ЗМІ
Кількість читачів/френдів/фоловерів не гарантує впливовості.

Ми звикли вважати, що соціальна мережа – це окремий світ, де існують свої авторитети та зірки  (раніше «тисячники», а тепер уже «мільйонники»), а впливовість визначається кількістю френдів/фоловерів/читачів. Дослідження інформаційного центру компанії HP  засвідчило, що прямого зв’язку між кількістю читачів-фоловерів – назвімо її «популярністю» - та впливовістю, принаймні, в мережі мікроблогів Twitter, немає.

 

Натомість, впливовість визначає низка чинників, серед яких чи не найголовнішим є тривалий статус надійного джерела інформації та новин. З огляду на це, джерелами, що визначають головні теми для обговорення в твітері, виявляються мікроблоги традиційних ЗМІ – телеканалів, газет, інформаційних агентств тощо.

 

За словами керівника дослідницької групи Бернардо Губермана, «провідні медіа впливають на перелік найбільш обговорюваних тем і породжують ці теми», тоді як «користувачі твітера в більшості випадків відіграють роль фільтрів та підсилювачів повідомлень традиційних ЗМІ». Натомість, найбільш плодовиті та популярні користувачі мережі, хоч і привертають до себе багато уваги, неспроможні скеровувати загальну дискусію мільйонів людей у певному руслі.

 

Збираючи інформацію протягом 40 днів восени 2010 року, а потім обробивши 16,3 мільйона повідомлень, дослідники визначили 22 мікроблоги, які справляють найбільший вплив на провідні теми дискусій у мережі. 22,7% цих тем були породжені повідомленнями  CNN, New York Times, El Pais, Бі-бі-сі та інших мікроблогів традиційних ЗМІ. Маючи чимало постійних читачів, ці джерела відчутно поступаються за кількістю фоловерів топ-зіркам мережі, таким як Ashton Kutcher, Barack Obama чи Lady Gaga.

 

А ось перелік 22 найвпливовіших мікроблогів:

 

 

 

Із докладними результатами дослідження англійською мовою можна ознайомитись тут.

 

«Медіаграмотність»

ms.detector.media