ms.detector.media
02.03.2011 00:00
Британський суд захистив право коментаторів на анонімність
Нема чого зважати на пустопорожні балачки.

Британський суд постановив, що з’ясування особи авторів коментарів на сайті газети Daily Mail є непропорційною ідеєю і порушує право на недоторканність приватного життя людей, повідомляє The Guardian.

 

Героїня однієї зі статей газети вимагала від видання допомогти ідентифікувати особу двох анонімних дописувачів, аби подати на них до суду за наклеп. Матеріал на сайті газети, в якому йшлося про судовий процес Джейн Кліфт (на фото) проти місцевої ради, потрапила жінці на очі за рік після публікації, і вона була обурена двома коментарями до матеріалу. Кліфт подала позов проти керівника сайту Daily Mail Мартіна Кларка, вимагаючи від суду, аби той віддав газеті розпорядження відкрити інформацію про коментаторів.

 

Одначе суддя визнав мотиви для таких дій недостатньо серйозними та  вирішив, що право на охорону приватності є важливішим за право оскарження в суді коментарів, які є нічим іншим, як звичайні балачки - pub talk, за висловом судді. «Було б дивно вважати, що раціонально мислячий читач може сприйняти згадані коментарі за щось більше, ніж звичайні балачки, - йдеться у рішенні суду. – Повідомлення із двох рядків були надіслані анонімно звичайними людьми. Вони не повідомляли, що мають якусь інформацію щодо справи, про яку вони писали. Важливо розглядати коментарі в контексті, враховуючи їхнє значення і тему, яка коментувалась».

 

На думку судді, надання позивачеві особистої інформації загрожує правам користувачів сайту на повагу до приватного життя їх самих та їхніх родин згідно з Європейською конвенцією про права людини. Задовільнити цей позов було б, за словами судді, непропорційною дією.

 

«Медіаграмотність»

ms.detector.media