ms.detector.media
09.03.2011 00:00
Оновлений Newsweek не сподобався критикам
Перший випуск оновленого тижневика, що вийшов до восьмого березня, слабує на ті ж проблеми, які загнали Newsweek у трясовину збитковості.

Американський суспільно-політичний тижневик Newsweek, кардинально переформатований новим головним редактором Тіною Браун, 7 березня вийшов в оновленому вигляді. Як повідомляє сайт Columbia Journalism Review, перші враження медіафахівців від випуску, приуроченого до Міжнародного жіночого дня, були переважно негативними.

 

«Це їжа, від якої відвернеться навіть бездомний жебрак», - не стримався Джек Шафер із онлайн-видання Slate. ПроблемаNewsweek, пише він, дотепер була в тому, що його попередній головний редактор Джон Мічам «не любив новини й не любив тиждень». На думку Шафера, проблема збереглася й в оновленому виданні. Він уважає, що розміщувати на обкладинці журналу державного секретаря США Гіларі Клінтон було не логічно з огляду на головні події минулого тижня. Засудив він і «найстаріший журналістський трюк» - рейтинг «150 жінок, що струснули світ», і колонки відомих авторів, які, на думку критика, «не містять жодної свіжої ідеї». Не пощадили Newsweek і в New York Post, де новий дизайн назвали «скигленням». Редизайн, на думку видання, зроблений поспіхом і не виглядає завершеним.

 

«Новий дизайн Newsweek, зроблений під керівництвом Тіни Браун, має дуже глянцевий, дуже крутий вигляд, - пише російський медіаексперт Василь Ґатов. – Але із змістом дива не трапилось: ані за формою, ані за політикою. Помітно, що стало більше зовсім маленьких текстів, на кшталт розширених підписів до фото, та дуже великих – feature про видатних жінок аж на десять розворотів. Врешті, як був Newsweek лівим, так і залишився – мені навіть видалося, що він став іще більш демократичним. До того ж, як мені видалось, вони зробили неправильний вибір із папером: він став щільнішим, аніж заведено в Америці для тижневиків, і занадто глянцевим, що ускладнює гортання. Дрібниця, але незручно».

 

Wall Street Journal стримано цитує думку Тіни Браун, що «часопис потребуватиме часу для того, щоб провести перебудову – ніхто не читає миттєвого перевтілення», одначе констатує, що оновлений формат поки що «не викликає ентузіазму».

 

У листопаді 2010 року Newsweek, намагаючись вийти з кризи,  об’єднався з популярним блогом Daily Beast у єдину компанію Newsweek Daily Beast Company. Засновниця Daily Beast Тіна Браун очолила журнал.

 

«Медіаграмотність»

ms.detector.media