ms.detector.media
11.03.2011 00:00
$1000 на рік – ціна спростування неправдивої інформації про вас в інтернеті
Серед клієнтів сайту спростувань  - зірки, серед об'єктів - таблоїди та вікіпедія. 

Серед зірок набуває популярності ресурс iСorrect.com – сайт, на якому можна спростувати неправдиву інформацію про себе, що з’явилася в інтернеті чи традиційних ЗМІ.

 

Схема роботи сервісу: клієнт купує річний абонемент ($1000 для фізичної особи та $5000 для організації), після чого може назвати джерело, факти наведених у ньому «звинувачень» (брехні і перекручення інформації про себе), а в сусідньому полі пояснити реальний стан справ та/або вимагати корекції чи спростування. Читати записи та шукати у них всі бажаючі можуть безкоштовно.

 

Сайтом вже скористалася дружина екс-прем’єра Великобританії Чері Блер (вказала на неправду і пізнє, майже через рік, спростування повідомлення Daily Mail про те, що вона відвідувала вечірку сина Кадафі); подруга Романа Абрамовича Даша Жукова (повідомила про фальшивий твітер-аккаунт на своє ім’я, який адміністрація згодом заморозила); акторка Сієнна Міллер (аналогічна історія з твітером, акаунт не видалено, але й не визнано офіційним);  супермодель Кейт Мосс (повідомила, що не користується соцмережами, і всі «її» акаунти – фальшиві); актор та письменник Стівен Фрай (обурився на spectator.co.uk, який назвав його антикатоликом) та інші.

 

Ресурс позиціонує себе як «місце очищення репутації в інтернеті» та запевняє, що ретельно перевіряє особи своїх клієнтів і не цензурує їхні дописи. Записи в iCorrect не «йдуть далеко вниз», як у твітері чи фейсбуці, де отримати доступ до старого контенту важко чи неможливо.

 

«Медіаграмотність»

ms.detector.media