ms.detector.media
14.03.2011 00:00
Засновник 4chan.org: Анонімність – це щирість, а не боягузтво
  Кріс Пул (на фото), який заснував найпопулярнішу іміджборду світу у 15 років, не згодний з Марком Цукербергом в оцінці анонімності у мережі.

Засновник сайту 4chan.org американець Крістофер Пул, більш відомий у мережі як moot, виступив на фестивалі South by South West зі своїм розумінням концепції анонімності в інтернеті.

 

Коментуючи вислів засновника Facebook Марка Цукерберга про те, що анонімність – це нестача ідентифікаційних даних про особу та вияв боягузтва, він заявив, що Марк помиляється. На думку Кріса:

 

- анонімність робить комунікацію в інтернеті  «досвідом колективного переживання», в той час як ідентифікація особи ставить на перше місце її особистий результат у вигляді контенту;

 

- анонімність сприяє вільному вираженню та розквіту креативності;

 

- відсутність імен, вибраного та архівування зробило 4chan тим, чим він є – місцем, де народжується значна кількість інтернет-мемів. Чистий зміст, не затьмарений переносом оцінки особи на оцінку контенту, поєднаний із принципом «виживають найпопулярніші пости».

 

Крістофер Пул створив 4chan.org, коли йому було 15. За принципом роботи це анонімна іміджборда – пост складається з малюнку та тексту, автор може якось ідентифікувати себе, але це не прийнято. Автор посту та коментатори як єдиний ідентифікатор отримують номер свого коменту. Наступний комент з того ж айпі буде мати вже інший номер. 4chan відомий значною мірою своїм підрозділом /b/ (random), в якому немає заданої тематик і нема правил, крім єдиного – нелегальний контент (дитяче порно тощо) видаляється постмодерацією. Саме на  /b/ народилися lolcats, ffffuuuu та foreveralone, advicedog  і сотні інших мемів, що були підхоплені локальними іміджбордами по всьому світі, зокрема, неіснуючим нині російським Двачем, а потім стали частиною інтернет-культури загалом.

 

 /B/ щодня відвідують понад 20 мільйонів людей, що забезпечують близько половини трафіку 4chan. Ком’юніті, що склалося там, називає себе Анонімусом.  Неідентифікована ззовні маса юзерів, об’єднуючись у питаннях, які вважає гідними цього, набуває в інтернеті реальної сили впливу – наприклад, Анонімус стоїть за низкою атак на сайти платіжних систем, які заблокували рахунки Джуліана Ассанжа, а у 2009 році він вибрав Кріса Пула людиною року в опитуванні Time.

 

«Медіаграмотність»

ms.detector.media