ms.detector.media
16.03.2011 00:00
Вийшов спортивний журнал, який коштує скільки захочете
Британські журналісти випробовують бізнес-модель, за якої споживачі самі оцінюють вартість продукту.

Група спортивних журналістів запустила у Великій Британії цифровий журнал про футбол The Blizzard і запропонувала читачам самим вирішувати, скільки вони хочуть за нього заплатити, повідомляє The Guardian.

 

Серед засновників та авторів нового проекту – відомі у сфері спортивної журналістики люди: спортивний оглядач The Guardian Джонатан Вілсон, автор історії «Тор! Історія німецького футболу» Улі Гессе та Ґабріеле Маркотті, що пише для Times та інших видань, автор книжок про Фабліо Капелло та Паоло ді Каніо. Формат видання засновники визначають як «щось посередині» між традиційним журналом і книгою: він містить ґрунтовні статті, детальні репортажі, історичні нариси та футбольну аналітику.

 

Щоквартальник можна оплатити і скачати з сайту http://www.theblizzard.co.uk/. Пілотний номер вийшов без рекламної підтримки, у камерній атмосфері, але виручка за нього вже становить кілька тисяч фунтів стерлінгів. Особливість бізнес-моделі видання в тому, що читачам запропоновано самим вирішувати, скільки вони готові заплатити за номер. Мінімальна сума, яку можна було сплатити за перший випуск, становила один пенс.

 

Прибутки авторів визначаються за принципом «хто більше написав, той більше отримає», а сума, яка буде розподілена – після оплати всіх видатків. Джонатан Вілсон – автор, редактор та інвестор видання, - сподівається на залучення багатьох видатних авторів, і вважає, що гонорар не є головною мотивацією для дописування у The Blizzard. Він також розглядає можливість випуску друкованої версії журналу, яка коштуватиме 5 фунтів і може з’явитись у червні.

 

Назва журналу запозичена в газети, яка виходила у Сандерленді 1893 року, заснована місцевим ексцентричним бізнесменом Сидні Данканом. Вийшло лише 12 номерів цієї газети, коли засновник, який був її головним автором, на хвилі успіху подвоїв ціну номера з метою скоротити наклад, бо, за його словами, «витрачав дуже багато сил на те, щоб отримувати гроші за продані газети».

 

«Медіаграмотність» 

ms.detector.media