ms.detector.media
16.03.2011 00:00
У Британії готується заборона на публікацію імен заарештованих
Генпрокурор заявляє - він хоче захистити репутацію тих, кого затримали, але ще не звинуватили.

 

Генеральний прокурор Великої Британії Домінік Грів заявив, що його відомство розглядає можливість запровадження заборони на публікацію імен людей, яких правоохоронці затримали за підозрою у скоєнні злочину, але щодо яких ще не висунули офіційні обвинувачення.

 

Люди одразу після затримання поліцією, зауважив чиновник, викликають у працівників таблоїдів «хворобливий інтерес». Після того, як звинувачення висунуті, вступає в дію законодавче обмеження на публікацію, зокрема, імені підозрюваного, а до того медіа вільні фактично паплюжити репутацію людей, провина яких не доведена.


«Після купи статей про таку людину у пресі настає тиша – адже про обвинуваченого писати вже не можна», - сказав Грів. Таким чином, газетярі або вимушені ігнорувати подальший розвиток подій аж до винесення вердикту, або можуть покинути писати про справу, якщо звільнення підозрюваного без висунення обвинувачень видасться їм нецікавим. Так «смажені факти» псують репутацію безневинних людей і завдають їм моральної шкоди.

 

Ветеран відділу кримінальної хроніки The Times Стюарт Тендлер підтримав ініціативу генпрокурора, заявивши, що 30 років тому журналісти набагато обережніше ставилися до таких справ; зараз же, знаючи, що «після висунення обвинувачень перед ними опуститься залізна завіса», намагаються здобути якомога більше деталей, не гребуючи ніякими засобами, та перекручують норми законів заради гучних заголовків.

 

Водночас ведучий програми Law in Action на радіо ВВС Джошуа Розенберг зауважив, що «деякі генпрокурори бояться сили медіа» та з обережністю ставляться до відкриття справ проти ЗМІ.

 

«Медіаграмотність»

ms.detector.media