ms.detector.media
18.03.2011 00:00
Американський уряд витратив $3 млн на фальшування особистостей в інтернеті
Центральне армійське командування називає це «інформаційними операціями».

 

Центральне командування армії США (Центком) придбало програмне забезпечення для створення фальшивих персоналій у блогах, на форумах та в соцмережах. Програма, придбана у каліфорнійської фірми Ntrepid, обійшлася платникам податків у $2,76 млн. За її допомогою одна людина може керувати десятьма ботами.

 

Військові використовуватимуть систему за кордоном у розвідувальних цілях – вона «підтримує функцію блогерської активності та допомагатиме відстежувати екстремізм і пропаганду насильства за межами США», повідомив речник Центкому Білл Спікс. Працівники штабів імітуватимуть аккаунти цивільних громадян цих країн, які користуються соціальними мережами.

 

Вирахувати фальшиву персону традиційними технічними засобами не вдасться – вона проявляє активність з айпі, які підтримують «легенду» працівника того чи іншого підприємства у конкретній країні. Спікс запевнив, що на фейсбуку вони не працюватимуть – адже фальшиві особи заборонені умовами сервісу.

 

Як відрізнити корпоративного бота від реального інтернет-користувача та як фальшують громадську думку за допомогою технологій у соцмережах – читайте у нашій статті.


«Медіаграмотність»

ms.detector.media