ms.detector.media
29.07.2014 00:00
Провідні світові видання підтримали заклик Адама Міхніка об’єднатися проти агресивної політики Путіна
Провідні світові видання підтримали заклик Адама Міхніка об’єднатися проти агресивної політики Путіна
Головний редактор польського видання Gazeta Wyborcza Адам Міхнік написав відкритий лист до політичних лідерів із припинити політику умиротворення щодо Володимира Путіна. Цей текст передрукували 12 провідних європейських видань, повідомляє wyborcza.pl.

У своєму листі, що має назву «Ніхто так красиво не говорив про мир» Адам Міхнік пише, що варто пам’ятати сумний приклад ХХ, коли тиша інтелектуалів сприяла просуванню тоталітарних режимів.

«Закриття очей на анексію Австрії, Чехословаччини та країн Балтії залишиться ганьбою Європи. Ніхто не говорив так красиво про мир і та права народів, як Гітлер і Сталін і ніхто не вчинив так багато злочинів, як ці диктатори», - нагадує польський дисидент.

Він проводить паралелі між тодішньою ситуацією і нинішньою і каже, що сьогодні Європа «мовчить проти агресивної імперіалістичної політики президента Росії Володимира Путіна», «терпить авантюрну політику, що явно порушує суверенітет інших країн: Молдови, Латвії, Грузії і передусім України».

Автор підкреслює, що нинішня війна з Україною є трагічною та небезпечною, а діалог із Путіним є марною тратою часу.

«Він не поважає слабких та безвольних, якими нині бачить країни Європейського Союзу, які кидають слова на вітер та намагаються показати Кремлю червону лінію, - пише Міхнік. – Путін досі постачає зброю та найманців, зосереджує свої війська на кордоні. Але українці мають право обрати європейський шлях демократичних стандартів, мають право жити в чесній країні. Мабуть, сьогодні на сході України вирішується майбутнє Союзу. Відповідь ЄС має бути солідарною, із застосуванням усіх засобів тиску: зупинкою постачання усіх видів зброї, економічними та політичними санкціями».

Серед видань, що опублікували відкритий лист Адама Міхніка – Le Monde (Франція), Diе Welt (Німеччина), La Stampa (Італія), El País (Іспанія), Der Standard (Австрія), De Volkskrant (Нідерланди) та інші.

ms.detector.media