У Києві представили виставку швейцарського фотографа про молодь Чорнобильської зони

У Києві представили виставку швейцарського фотографа про молодь Чорнобильської зони

13:00,
16 Березня 2016
18489

У Києві представили виставку швейцарського фотографа про молодь Чорнобильської зони

13:00,
16 Березня 2016
18489
У Києві представили виставку швейцарського фотографа про молодь Чорнобильської зони
У Києві представили виставку швейцарського фотографа про молодь Чорнобильської зони
Автори:
15 березня в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві відбулася презентація фотовиставки швейцарського фотографа Нільса Акерманна «Діти Чорнобиля виросли».

Виставку приурочено до 30-річчя Чорнобильської катастрофи й вона проходить під патронатом Посольства Швейцарії в Україні в рамках міжнародного фестивалю «Дні франкофонії в Україні».

У презентації взяли участь посол Швейцарської Конфедерації в Україні Гійом Шойрер, генеральний директор музею Дмитро Стус та тимчасово виконуюча обов'язки міністра екології та природних ресурсів Ганна Вронська.

Над цим фотопроектом Нільс Акерманн працював протягом трьох років. В 2013-му він приїхав до України зняти її наймолодше місто – Славутич, але там зустріч дівчину Юлію, яка стала головною героїнею цієї фотоісторії. Фотограф надає слово українській молоді, яка будує своє майбутнє, водночас намагаючись виправити помилки попереднього покоління. Робота більшості героїв проекту пов’язана із будівництвом саркофагу над ЧАЕС.

Фото з виставки «Діти Чорнобиля виросли»

Незабаром вийде фотокнижка «Білий ангел» («The White Angel» англійською і «L'Ange blanc» французькою) з передмовою українського письменника Андрія Куркова та текстом швейцарського журналіста Гаетана Ваннея двома мовами – французькою та англійською. У Європі книжка вийде 9 квітня, в Україні пізніше. 

Цей фотопроект був відзначений низкою найважливіших фотонагород Швейцарії, включаючи Swiss Press Photo Award та Prix Focale Ville de Nyon. Фотограф вже отримав 10 запрошень виставити світлини в інших містах та країнах.

Посол Швейцарської Гійом Шойрер розповів, що цілком випадково натрапив на історію про Нільса Акерманна в журналі, а потім з’ясувалося, що його колеги із посольства вже запланували організацію цієї фотовиставки. Гійом Шойрер відзначив, що фотографу вдалося показати на цих світлинах позитивне ставлення до життя.

«Нільс добре вловив відчуття радості життя в наймолодшому місті України, яким є Славутич. Там, де є смерть, завжди є й життя, де є щось темне, постає світле, де є минуле, триває теперішнє і буде майбутнє. Важливо, що європейська публіка завдяки цій виставці зможе отримати інше бачення України», - зазначив пан посол.

Ганна Вронська подякувала організаторам та автору за чудову виставку й відзначила, що надзвичайно приємно побачити погляд фотографа, який демонструє Чорнобильську трагедію з точки зору молодості й людяності.

«Крім того, тему молоді Славутича можна розширити – адже всі народжені приблизно в той час є дітьми Чорнобиля. Ми всі пережили цю трагедію в нашому житті і тепер маємо об’єднати свої зусилля, щоб вона не повторилася», - додала вона.

Нільс Акерманн відзначив, що для нього було дуже важливо представити фотовиставку насамперед в нашій країні, де він народився. «Для мене це також нагода відкрити для себе щось нове, цікаво побачити реакцію людей, які прийдуть на виставку. На сьогодні я вже можу сказати, що фотографії викликають дуже різні враження у публіки зі Швейцарії та України. Якщо більшість глядачів з Європи кажуть, що зображення уособлюють радість життя, українці реагують інакше – бачать в них недоліки свого побутового життя, старі меблі…Люди цього соромляться, а для мене дуже важливо показувати культурні відмінності, бо таким чином ми пізнаємо одне одного і краще розуміємо», - розповів фотограф.

Вечір завершився дискусією «Яке майбутнє у підлітків Чорнобиля?»  за участі  Нільса Акерманна, Андрія Куркова, Гаетана Ваннея, екс-мера міста Славутич Володимира Удовиченка та головної героїні фотопроекту – Юлії Герасимової. Розмову модерувала журналістка «Громадського ТБ» Тетяна Огаркова.

Виставка в Національному музеї Тараса Шевченка проходитиме до 27 березня.

Детальніше про проект «Діти Чорнобиля виросли» та інші задуми автора можна прочитати в інтерв’ю Нільса Акерманна MediaSapiens.

Усі фото - Нільс Акерманн

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: Niels Ackermann
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду