Від Washington Post вимагають $250 млн компенсації за історії про американського підлітка з вірусного відео
Від Washington Post вимагають $250 млн компенсації за історії про американського підлітка з вірусного відео
Як пише Reuters, у позові йдеться, що Washington Post «хибно висвітлило та цькувало» підлітка, просуваючи свою упередженість проти президента США Дональда Трампа. Начебто видання обрало для цього Сандмана, тому що він білий католик та був у момент запису відео в сувенірній кепці «Зробімо Америку великою знову» — слоган Трампа.
Видання звинувачують у тому, що воно не провело належне розслідування ситуації перед тим, як «опублікувати фальшиві заяви» про Ніколаса Сандмана. Крім того, медіа критикують за ігнорування інших відеозаписів, які демонстрували більш повну картину інциденту.
Мова йде про висвітлення медіа конфлікту школярів та корінного американця. У січні маніпулятивне відео набрало 2,5 млн переглядів у Twitter. У ролику Ніколас Сандман сміється і дивиться на корінного американця Натана Філіпса (Nathan Phillips), поки той співає традиційну пісню.
Згодом виявилося, що акаунт, який опублікував вірусний ролик був фейковим і соціальна мережа його заблокувала. Саме відео не показувало інші сторони конфлікту та викривлено висвітлювало ситуацію. Приміром, перед подіями, які показує вірусний ролик, школярам вигукували образи протестувальники афроамериканці з руху Black Hebrew Israelites.
Віце-президент WP з комунікацій Крістіна Коратті Келлі (Kristine Coratti Kelly) сказала, що «вони отримали копію позову та планують активний захист».
Адвокат Лін Вуд (Lin Wood) запевняє, що у найближчі дні будуть створені аналогічні позови від однокласників Сандмана.
Раніше приватне розслідування, яке провели на замовлення школи, де вчиться Сандман, показало: підлітки не провокували сутичку. Під Меморіалом Лінкольна їх зустріли агресивні активісти з руху Black Hebrew Israelites. Натомість школярі не говорили ніяких образливих висловів на адресу Натана Філіпса.
Раніше «Детектор медіа» писав, що журнал Esquire критикують за розповідь про білого підлітка у Місяць афромамериканської історії, який у лютому відзначають у США.