Учений опублікував псевдонаукову статтю зі згадками про «Ріка і Морті», аби довести, що журнали не перевіряють дані
Учений опублікував псевдонаукову статтю зі згадками про «Ріка і Морті», аби довести, що журнали не перевіряють дані
Про це повідомляє BBC.
Фарук Алі Хан навмисно написав матеріал, стилізований під наукову публікацію, яка за змістом є «повною нісенітницею». Його «стаття» називається «Нові інструменти боротьби з міжгалактичними паразитами і їх переносимістю в симуляції Зигеріону». Текст містить відсилки до популярного анімаційного серіалу «Рік і Морті» та коміксів Marvel.
За словами автора, публікацію погодилися оприлюднити видання IOSR Journal of Pharmacy and Biological Sciences, ARC Journal of Pharmaceutical Sciences, а також Clinical Biotechnology and Microbiology, який уже прибрав матеріал з сайту.
Останній журнал вже встиг видалити фейкову статтю, проте на сайтах двох інших вона досі доступна.
Метою пана Хана було показати, що частина наукових журналів оприлюднюють все, що отримують від учених, хоча й запевняють, що всі матеріали уважно рецензуються експертами.
Як повідомляє ВВС, британський науковець не перший, хто вирішив перевірити роботу редакторів спеціалізованих наукових медіа. Учені з різних країн б'ють на сполох й час від часу навмисно пишуть абсурдні тексти, аби викрити їхню непрофесійність. Навесні в журналі Drug Designing & Intellectual Properties International Journal з'явилася стаття, у списку авторів якої можна було знайти ім'я ймовірного розробника біткоїна Сатосі Накамото і моделі Кім Карадаш'ян.
Нагадаємо, «Детектор медіа» дізнавався в українських науковців та спеціалістів з комунікацій, яких помилок припускаються медійники й учені, спілкуючись одні з одними, і як цьому запобігати.