Кросворди, бренди й інтерв’ю — що медіа просувають у Facebook
На сторінках рекламодавців з’явився розділ, в якому можна подивитися інформацію про них та їх активні рекламні оголошення, які поширюються в Facebook, Messenger та в мережі Instagram, яка теж належить Facebook.
Соцмережі довелося розкрити дані про рекламу та рекламодавців після того, як виявилося, що через платні оголошення Росія намагалася вплинути на хід президентських виборів у США. Реклама публікувалася в період з червня 2015 року по травень 2017 року. Загалом вартість цієї кампанії в Facebook склала близько 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через мережу з майже 500 несправжніх сторінок і акаунтів, що порушує правила соцмережі. За даними Facebook, усі сторінки керувалися з одного центру на території Росії.
Після цього Facebook запровадила кілька нових способів верифікації для політичних рекламних оголошень: замовники тепер зобов’язані надіслати фотографію своїх документів а також підтвердити, що вони перебувають у США. Для цього Facebook надсилатиме їм спеціальні поштові листівки.
Розділ з даними про рекламу виявився цікавим й з точки зору відстеження стратегій конкурентів. Як пише Digiday, тепер можна в кілька кліків подивитися, як себе просувають на Facebook такі медіагіганти як The New York Times чи BuzzFeed. У вкладці з інформацією та рекламою не вказується сума, яку видання витрачає на промотування своїх постів, але можна побачити, які саме публікації воно ставить на рекламу.
Наприклад, газета The New York Times має ціль наростити кількість платних підписників. Тому вона просуває у Facebook пости зі своїми спецпроектами про кулінарію чи кросворди та рекламує власне саму передплату матеріалів газети. При цьому жодної політичної публікації The New York Times на цей момент в соцмережах не рекламувала. Раніше газета скаржилася на нові правила з розміщення політичної реклами у Facebook.
Новинний сайт BuzzFeed здебільшого рекламує спонсорований контент від брендів-партнерів, наприклад Samsung чи Adidas. Крім того, на сторінці сайту знайшлися кілька комерційних постів, які не були відповідно позначені. Цей сайт одним з перших почав використовувати Facebook для поширення свого контенту. У BuzzFeed є ціла мережа різних акаунтів в соцмережах й їх варто розглядати комплексно, аби до кінця зрозуміти рекламну стратегію видання.
Сайт Business Insider виявився дуже активним у просуванні свого контенту на Facebook — на момент написання цього матеріалу в нього було більше 2000 активних оголошень. Значна частка реклами припадає на унікальний контент, підготований редакцією, а також на спонсорські матеріали. Деякі матеріали рекламувалися по кілька разів. Як пояснили в самому виданні, редакція експериментує з можливостями Facebook й потім аналізуватиме які з рекламних кампаній спрацювали ефективніше.
А ось телеканал Fox News має дуже залучену аудиторію, тому йому не доводиться витрачати багато коштів на рекламу в соцмережах. У нього були лише три рекламних оголошення в Facebook — власного мобільного дадатка та серії інтерв'ю OBJECTified.