Нові технології допомогли ідентифікувати чоловіка, який стріляв у ньюзрумі Capital Gazette

Нові технології допомогли ідентифікувати чоловіка, який стріляв у ньюзрумі Capital Gazette

14:26,
2 Липня 2018
2150

Нові технології допомогли ідентифікувати чоловіка, який стріляв у ньюзрумі Capital Gazette

14:26,
2 Липня 2018
2150
Нові технології допомогли ідентифікувати чоловіка, який стріляв у ньюзрумі Capital Gazette
Нові технології допомогли ідентифікувати чоловіка, який стріляв у ньюзрумі Capital Gazette
Автори:
Коли поліція затримала чоловіка, який 28 червня стріляв у ньюзрумі американської газети The Capital Gazette, він відмовився назвати своє ім'я. Встановити особу нападника поліція змогла завдяки технології розпізнавання обличчя.

Підозрюваного у стрілянині Джерода Рамоса затримали майже одразу після інциденту. Тоді загинуло 5 співробітників редакції. Як пише The New York Times, цей випадок показав, наскільки легко і швидко за допомогою технології розпізнавання обличчя (ТРО) поліція може ідентифікувати підозрюваних. 

Рамос фігурував в одній зі статей газети Capital Gazette, через яку звинуватив видання в наклепі в 2012 році. Текст стосувався його погроз колишній співробітниці газети. Протягом трьох років він судився з The Capital, але врешті програв суд. 

Технологія значно пришвидшила процес ідентифікації зловмисника

За кілька останніх років розпізнавання обличчя було впроваджене органами влади США і стало частиною стандартного інструментарію правоохоронних органів.

Шістнадцять штатів дозволили Федеральному бюро розслідування (FBI) використовувати технологію, щоб порівняти обличчя підозрюваних злочинців з водійськими посвідченнями.

Тимофі Альтомар (Timothy Altomare), начальник департаменту поліції округу Енн Арундел в штаті Меріленд, заявив у п'ятницю, що поліція використовувала архів зображень штату. Спочатку Альтомар намагався з’ясувати особистість Рамоса з допомогою відбитків пальців. Але, якщо цей процес рухається повільно, поліція переходить до розпізнавання обличчя.

Зокрема, фото Рамоса було надіслано до Центру координації та аналізу штату Меріленд, який підключив до пошуку архівні фото з водійських прав.

Швидше за все, завдяки останнім удосконаленням ТРО найбільшими технологічними компаніями, її вплив на діяльність поліції буде зростати.

Використання цієї технології викликає дебати

Застосування технології у кейсі зі стріляниною у Capital Gazette спровокувало дебати. Прихильники ТРО вважають її потужним інструментом для вилову злочинців, проте експерти з громадянських свобод попереджають: вона може стати системою для масового нагляду за людьми.

Ще більше занепокоєння у активістів викликала інформація про те, що Amazon надає свою технологію розпізнавання обличчя правоохоронним органам. Минулого місяця більше двох десятків громадянських правозахисних організацій попросили компанію не продавати владі систему під назвою «Розпізнання» (Recognition), оскільки вона є вкрай потужною.

Face-recognation

Джерело фото: NYT

Згідно з інформацією на сайті компанії, ця система може не тільки відслідковувати окремих осіб, але й виявити «до 100 осіб на фотографіях з натовпом» та розпізнати номерні знаки. Потенційно цей інструмент може впізнати багато звичайних громадян, не обмежуючись лише людьми, які вчинили злочини.

Разом з тим, у випадку стрілянини у Capital Gazette, відповідно до аналізу експертів, поліція не порушила конфіденційність людей. Правоохоронці лише підтвердили особу підозрюваного, якого вони раніше вже мали під вартою, а не намагалися знайти злочинця у величезній базі даних людей.

Цей інструмент США використовували навіть в Іраку

Американські військові та розвідувальні органи протягом багатьох років використовували ідентифікацію осіб в Іраку та Афганістані для визначення потенційних терористів. Зараз, швидше за все, впровадження ТРО прискориться, оскільки більше компаній — таких як Amazon, NEC і Cognitec — розширюють свої пропозиції у цьому напрямку.

За останні роки технологія розпізнавання обличчя була значно удосконалена. Такі системи тепер можуть перевіряти фотографії або відеоматеріали  та порівнювати їх із зображенням у існуючій базі. Ще п'ять років тому це було неможливо. 

Крім того, апаратне і програмне забезпечення, яке лежить в основі технології стають дешевшими. Це штовхає сотні стартапів та інших компаній виходити на ринок. Навіть департаменти поліції можуть самі доволі легко створювати такі системи.

«Якби відділок поліції найняв мене на літню інтернатуру, я міг би підготувати їм непоганий алгоритм для розпізнавання обличчя», — каже Джонатан Франк, дослідник штучного інтелекту в Массачусетському технологічному інституті.

Утім, за його словами, у таких систем трапляються помилки. Все залежить від якості зображення. Погіршує ситуацію й те, що камери спостереження зазвичай не дають чіткі і зрозумілі світлини. Також помилкові результати можуть збільшуватися зі зростанням бази даних потенційних підозрюваних.

Раніше «Детектор медіа» писав, що Capital Gazette присвятила номер п’ятьом убитим співробітника. На першій шпальті опублікували їхні фото.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
thenypost
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду