Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Помер легенда американської журналістики Том Вулф
Він помер у лікарні в Нью-Йорку, повідомила газета The New York Times з посиланням на агента письменника.
Пан Вулф написав культовий документальний роман «Електропрохолоджувальний кислотний тест», книжки «Багаття амбіцій» і «Потрібна річ», які були екранізовані, та інші тексти, які перекладали по всьому світу.
Редакторка газети видання The New York Times Book Review Памела Пол (Pamela Paul) назвала смерть пана Вулфа «кінцем епохи». А журналіст Irish Times Конор Поп (Conor Pope) відзначив, що «дуже мало людей мали такий значний вплив на сучасну журналістику, як він».
Тома Вулфа уважають одним із засновників «нової журналістики» – стилю на стику художньої літератури та журналістського письма, що постав у США у 1960-70-ті й здобув послідовників у всьому світі. Цей напрям ротиставив суб'єктивне, часто ексцентричне бачення автора традиційному об'єктивному журналістському підходу. Том Вулф уклав легендарну збірку «Нова журналістика», опубліковану в 1973 році, в якій вийшли твори таких авторів, як Трумен Капоте, Гантер С. Томпсон та Норман Міллер.
Том Вулф у 1968 році в Нью-Йорку. Фото – Sam Falk/The New York Times
Том Вулф народився 2 березня 1931 року в Ричмонді, штат Вірджинія. 1951 року закінчив Університет Вашингтона і Лі, у 1957 році здобув докторський ступінь за фахом «Американістика» в Єльському університеті.
Перший досвід роботи в галузі журналістики Вулф отримав у 1956 році, співпрацюючи з газетою The Republican м. Спрингфілд, штат Массачусетс, а перше визнання прийшло до нього за п'ять років, коли працюючи штатним журналістом газети The Washington Post він отримав премію Гільдії видавців періодичної преси за огляд революції на Кубі. Одночасно з цим Вулф отримав нагороду за гумор, який представники Гільдії видавців побачили в його експериментах з використанням елементів белетристики в репортажах.
1962 року Вулф переїхав до Нью-Йорка і приступив до роботи в газеті New York Herald Tribune. Він працював також у журналах Esquire, Harper's Bazaar, Rolling Stone, дописував до численних інших видань.
Як писав MediaSapiens, торік померли власник журналів The New Yorker і Vogue Семюель Ірвінг Ньюхаус та засновник журналу Playboy Х’ю Хефнер.