Членом Німецького союзу журналістів може бути тільки медійник – Міхаел Клехм

Членом Німецького союзу журналістів може бути тільки медійник – Міхаел Клехм

11:58,
25 Січня 2018
1865

Членом Німецького союзу журналістів може бути тільки медійник – Міхаел Клехм

11:58,
25 Січня 2018
1865
Членом Німецького союзу журналістів може бути тільки медійник – Міхаел Клехм
Членом Німецького союзу журналістів може бути тільки медійник – Міхаел Клехм
Автори:
До Німецького союзу журналістів (Deutscher Journalisten-Verband, DJV) входять тільки ті, хто отримує не менше 60% доходу від журналістської праці і сплачує внески.

Про це 24 січня сказав голова європейського відділу DJV Міхаел Клехм (Michael Klehm) під час зустрічі з делегацією з українських медійників.

Щомісячний внесок до DJV становить 30 євро, крім того ще 100 євро щорічно треба заплатити за пресову картку. Союз фінансується виключно з внесків: не має ані державного фінансування, ані грантів, ані доходу від оренди. 
 
За словами Міхаела Клехма, DJV налічує 34 тисячі членів, з них не більше 5% є пенсіонерами. «Коли людина йде на пенсію, їй важко сплачувати щомісячні внески, і вона виходить з  нашого союзу», – розповів він.
 
 
Міхаел Клехм
 
Щоб підтвердити свій статус, журналісти мають щорічно подавати до союзу свої декларації.
 
Кожен член організації може ознайомитися з фінансовим звітом організації. Крім того, DJV проходить щорічний зовнішній аудит, оскільки вважає, що довіра членів – це їх найбільша цінність.
 
Відповідаючи на запитання, чи можуть отримати прес-картки DJV блогери чи інші люди, які не займаються журналістикою в класичному розумінні, пан Клехм відповів, що ні.
 
«У нас будь-хто може писати, але блогер і журналіст – це різні речі. Кожен журналіст може писати й блоги, але не кожен блогер може бути журналістом, бо не дотримується журналістських стандартів», – зазначив він.
 
DJV існує з 1949 року. Союз виступає за ідею саморегуляції й навіть став одним із засновників Presserat (органу саморегуляції друкованої преси і он-лайн ЗМІ Німеччини. – MS), сплачуючи щорічно 120 тисяч євро на її утримання.
 
 
Союз також видає свій журнал, який наразі має наклад 36 тисяч примірників.
 
Навчальна поїздка з метою вивчення досвіду регуляції/співрегуляції /саморегуляції німецьких медіа відбувається за підтримки координатора проектів в Україні ОБСЄ. До складу української делегації увійшли представники Комісії з журналістської етики (КЖЕ), Незалежної медійної ради (НМР), комерційних каналів та інтернет-видань.
 
Нагадаємо, раніше редакторка німецької щоденної газети Tageszeitung  Барбара Оертел розповіла українській делегації, що видання зареєстроване як відкрите акціонерне товариство й має понад 17 тисяч акціонерів-звичайних людей, які її фінансово підтримують. Мінімальний внесок становить 500 євро.
 
Фото Світлани Остапи.
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду