The Washington Post розповіла про секретний звіт ГРУ щодо кампанії в соцмережах у 2014 році

The Washington Post розповіла про секретний звіт ГРУ щодо кампанії в соцмережах у 2014 році

11:43,
26 Грудня 2017
2321

The Washington Post розповіла про секретний звіт ГРУ щодо кампанії в соцмережах у 2014 році

11:43,
26 Грудня 2017
2321
The Washington Post розповіла про секретний звіт ГРУ щодо кампанії в соцмережах у 2014 році
The Washington Post розповіла про секретний звіт ГРУ щодо кампанії в соцмережах у 2014 році
Автори:
Американське видання The Washington Post порівняло кампанію з інформаційного впливу, здійснену в Україні у 2014 році, з кампанією, яка потім була реалізована у США в 2016 році.

Як пише The Washington Post, за здійсненя цієї кампанії було відповідальне ГРУ (Головне розвідувальне управління Генерального Штабу Російської Федерації) й вона була частиною більш широкої пропагандистської стратегії.

«Метою було вплинути на ключових осіб, що приймають рішення, і широку громадськість, підготувавши таким чином шлях для початку анексії Криму», - йдеться в матеріалі газети. Журналістам вдалося отримати звіт ГРУ щодо роботи в соцмережах у 2014 році. Згідно з ним, працівники російського управління  створили низку підроблених акаунтів у соцмережах Facebook та «ВКонтакте», через які ретранслювали меседжі про розчарування у протестних діях на Майдані.

В цілому працівники російської спецслужби здійснювали вплив через 30 українських груп та 25 «провідних англомовних видань», відповідно до доповіді. Вони також використовували платне просування на Facebook для збільшення популярності своїх публікацій та груп. Як цитує The Washington Post, загалом ці групи отримали майже 200 000 переглядів на Facebook лише 27 лютого 2014 року. Їх пости були поширені в інших групах в Facebook та «ВКонтакте». Окрім того, дописи з’являлися й на платформі LiveJournal.

Газета описує ще одну стратегію, якою користувалися працівники ГРУ: вони створювали образ радикально налаштованих українців, які підбурюють інших до насильства, зокрема проти росіян на південному сході України.

The Washington Post наводить і вказівки щодо роботи в соцмережах, які є у звіті. Так, працівникам забороняють використовувати власні фото для створення фейкових профілів, натомість радять шукати знімки у акаунтах, які мало активні в соцмережах й мають мало друзів у онлайні.

«Важко оцінити реальний вплив інформаційної кампанії ГРУ в Україні. Та у звіті була дана така оцінка:  переважна більшість користувачів соціальних мереж погодилися з викладеними аргументами та підтримали позиції авторів», - йдеться у матеріалі газети. 

Минулого місяця соцмережа Facebook оголосила про створення нового інструменту, завдяки якому користувачі зможуть перевірити, чи читали вони пости, зроблені «фабрикою тролів». Створення такого окремого порталу є частиною зусиль Facebook зробити свою роботу більш прозорою.

Нагадаємо, російське видання РБК раніше писало про те, як саме працював «американський відділ» кремлівської «Фабрики тролів» під час виборів президента США й опісля них. У середньому на тиждень «Фабрика тролів» генерувала близько 1 тисячі одиниць контенту – текстів, фотографій та відеороликів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
eTeknix
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду