Герой суперечливої статті NYT втратив роботу й залишив дім з міркувань безпеки
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Герой суперечливої статті NYT втратив роботу й залишив дім з міркувань безпеки
Про це пише газета The Washington Post.
Нагадаємо, матеріал вийшов 25 листопада на сайті NYT. В ньому розповідалося про погляди Тоні Ховатера – 29-річного мешканця передмістя Дейтона, штат Огайо. Герой матеріалу захоплюється Адольфом Гітлером та вважає, що оцінка кількості жертв Голокосту є завищеною. В 2015 році він став одним із засновників крайньої правої Традиціоналістської робітничої партії (Traditionalist Worker Party), яка цього року даєдналася до маршу «Unite the Right» в Шарлотсвіллі.
Тоні Ховатер розповів The Washington Post, що керівництво ресторану 571 Grill & Draft House, де він працював разом з дружиною Марією та ще одним їхнім родичем, звільнило всіх трьох 27 листопада. Він із дружиною були змушені переїхати до друга через з міркувань безпеки, адже хтось облікував в інтернеті їхню адресу. Крім того, за словами чоловіка, без зарплати він незабаром не буде спроможний платити за оренду цього будинку.
Пізніше власники ресторану офіційно заявили, що не знали про погляди Ховатера до публікації в NYT. За їх словами, йдеться про «деякі дуже тривожні образи та думки», які вони не поділяють. Власники зазначили також, що їх та їхніх співробітників засипали дзвінками та повідомленнями в соціальних мережах із погрозами. Через це, за словами керівництва, Ховатер начебто сам попросив їх його звільнити.
«Ми вирішили повністю розірвати відносини з ними, сподіваючись захистити 20 наших інших працівників від погроз, сказаних особисто та в соцмережах. Вони звучать від осіб по всій країні й навіть із далекої Австралії. Ми не заохочуємо й не підтримуємо будь-які форми ненависті в нашому закладі», - заявили власники.
Натомість прихильники Тоні Ховатера розпочали кампанію збирання коштів на Goyfundme.com для його сім'ї. Вже зібрано понад 8 тисяч доларів.
Goyfundme.com - це краудфандингова платформа, яка виникла цього року внаслідок того, що основні подібні майданчики припинили публікацію кампаній, пов'язаних із ультраправою ідеологією.
Пан Ховатер не має претензій до видання. Він зазначив, що очікував, що The New York Times більше «відредагує» його думки, проте наголосив, що медіа об'єктивно висвітлило його погляди.
«Багато людей не зрозуміли, що він [автор статті Річард Фауссет (Richard Fausset)] хотів сказати цим матеріалом. Він не намагався описати чи налякати людей. Він написав статтю, написав історію, яку йому розповіли, і вийшло точне зображення мене», - каже герой публікації.
Як писав MediaSapiens, багато читачів розкритикували NYT за те, що ця стаття видання про прихильника білих націоналістів толерує подібні погляди.
The New York Times у відповідь на критику заявила, що шкодує з приводу того, що матеріал образив читачів. «Наш журналіст й редактор багато працювали над тоном і змістом статті», - йдеться у відповіді газети.
За словами видання, метою матеріалу було не нормалізувати білий націоналізм, а описати наскільки ненависть та екстремізм стали нормою в Америці.