«Домінуючий альфа-самець» чи «спітнілий президент» - як медіа інтерпретували мову тіла Дональда Трампа та Володимира Путіна

«Домінуючий альфа-самець» чи «спітнілий президент» - як медіа інтерпретували мову тіла Дональда Трампа та Володимира Путіна

12:10,
10 Липня 2017
2345

«Домінуючий альфа-самець» чи «спітнілий президент» - як медіа інтерпретували мову тіла Дональда Трампа та Володимира Путіна

12:10,
10 Липня 2017
2345
«Домінуючий альфа-самець» чи «спітнілий президент» - як медіа інтерпретували мову тіла Дональда Трампа та Володимира Путіна
«Домінуючий альфа-самець» чи «спітнілий президент» - як медіа інтерпретували мову тіла Дональда Трампа та Володимира Путіна
Автори:
Президент США Дональд Трамп та президент РФ Володимир Путін вперше зустрілися для переговорів віч-на-віч під час саміту «великої двадцятки».

Зустріч, яка була запланована на 30 хвилин, тривала понад дві години, пише Time. Журналістів пустили лише на перші кілька хвилин зустрічі. Також їм вдалося зняти той момент, коли президенти тиснули один одному руки під час саміту G20 у більш невимушеній обстановці. Після цього медіа намагалися розшифрувати мову тіла та жестів двох президентів. Наприклад, журнал Time залучив експертку мови тіла Патті Вуд (Patti Wood), аби «прочитати те, що було між рядками».

Експертка зауважила, що Дональд Трамп інакше тиснув руку Володимиру Путіну, ніж іншим світовим лідерам, з якими він зустрічався. «Він - той, хто ініціює. Його тіло нахилене вперед, коли він іде назустріч, і він також нахиляється вперед, коли він збирається потиснути руку. Важливо й те, як він простягає свою руку - більше долонею догори, ніби просить, що незвично для нього. І якщо дивитися на його поведінку, він, здається, щасливий», - розповіла Патті Вуд.

За її словами, вона проглянула багато рукостискань президента Трампа, й яскравою протилежністю цьому є його зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Також експертка помітила, що Дональд Трамп лівою рукою підтримав знизу руку Володимира Путіна, що можна розцінити як меседж щирої підтримки співрозмовника. Його рукостискання з іншими політиками та світовими лідерами часто є незграбними чи агресивними, відзначає Time.

The Guardian декодувала мову тіла президентів інакше. За спостереженнями британської газети, Дональд Трамп проігнорував особистий простір Володимира Путіна й тиснув його руку стільки, скільки вважав за потрібне, притримуючи її лівою рукою. «На обличчі Володимира Путіна промайнула напівсерйозна посмішка, яка означає, що він не бажає дивитися на такі третьосортні ігри в демонстрацію влади», - пише газета.

Коли президенти сіли в крісла для зйомки протокольного фото, їх мова тіла теж була різною. Дональд Трамп сидів на краю свого крісла, намагаючись продемонструвати, що саме він тут усим керує, хоча його поза зі сторони виглядала вимушеною, у ній він поставав «прохачем». Володимир Путін відкинувся в кріслі, намагаючись робити мінімум зорового контакту зі своїм співрозмовником. «Він намагався змусити американського президента пітніти. І йому вдалося. Не було сумнівів, хто тут бос», - пише The Guardian.

The Independent також відзначає, що мова тіла Дональда Трампа під час зустрічі з Володимиром Путіним була інакшою, ніж під час попередніх зустрічей з лідерами інших країн. Його довгі рукостискання, які вже стали «притчею во язиціх», є тактичним ходом для того, аби показати своє домінування. Однак цього разу американський президент «дружньо поплескав» співрозмовника по руці. Експертка Тоня Рейман (Tonya Reiman) вважає, що Дональд Трамп намагається показати свою перевагу над президентом Росії й постійно ухиляється від нього усім тілом. Можливо, він боявся здатися надто дружелюбним та компанійським з Володимиром Путіним. «Він не хоче давати американцям неправильне враження, і він не хоче давати усьому світу неправильне враження», - розповіла Тоня Рейман.

Рух, яким Дональд Трамп поплескав по руці Володимира Путіна, домінуючим вважає й BBC. Видання пропонує глибше розглянути «світ альфа-самців», у якому всі намагаються виглядати надзвичайно впевненими у собі. «Ви б ніколи не дозволили собі такий жест із людиною, яку не знаєте, в якій не впевнені. Потім, коли президенти стояли поруч, Дональд Трамп ще більше посилив цей жест, поплескавши Володимира Путіна по спині», - розповіла BBC експертка Мері Ківіелло (Mary Civiello).

Вона також вважає, що під час протокольної фотосесії, Дональд Трамп почував себе набагато комфортніше, ніж Володимир Путін. Російський президент нижчого зросту та й загалом у кріслі виглядає меншим, ніж Дональд Трамп. Тому він розставив лікті, сидячи у кріслі, аби компенсувати це. «Водночас Трамп нахилився вперед, поклавши лікті на коліна - це жест “мачо”. І він склав пальці в дуже впевненому жесті, в той час як Путін постійно крутив пальці правої руки навколо пальців лівої». - зазначає Мері Ківіелло. Вона також звернула увагу на те, що російський президент уникає зорового контакту з американським, однак, тлумачить це інакше. На її думку, Путін або ж відчуває себе некомфортно, нервує, або ж просто вважає цю зустріч безглуздою й хоче пошвидше піти з неї.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
NBC News
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду