У Всесвітній день свободи преси генсек ООН закликав захищати свободу слова і припинити «гоніння на журналістів»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Всесвітній день свободи преси генсек ООН закликав захищати свободу слова і припинити «гоніння на журналістів»
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав припинити «гоніння на журналістів». Він підкреслив, що свобода друку – запорука миру і справедливості. Таку заяву він зробив в посланні 3 травня, присвяченому Всесвітньому дню свободи преси.
За його словами, журналісти часто ризикують своєю свободою, здоров'ям та життям, щоб донести правду і запобігти засиллю дезінформації. «Необхідно, щоб лідери захищали свободу ЗМІ. Без цього нам не покінчити із засиллям дезінформації. Але також необхідно, щоб за право на правду виступав кожен з нас», - заявив глава ООН.
Гутерреш зазначив, що представники медіа часто піддаються серйозним ризикам, щоб світ дізнався правду, щоб надати слово найбільш знедоленим людям в небезпечних місцях. Через це працівники ЗМІ нерідко стають жертвами брудного наклепу і сексуального насильства, їх заарештовують, калічать і навіть вбивають. У зв'язку з цим він закликав не допускати таких ситуацій. «Якщо ми будемо захищати журналістів, то їх репортажі зможуть змінити цей світ», - підсумував глава ООН.
Всесвітній день свободи преси проголошено Генеральною Асамблеєю ООН в грудні 1993 року. Перед тим цього ж дня 1991 року в столиці Намібії представники незалежної преси країн Африки прийняли «Віндхукську декларацію», у якій містився заклик до урядів держав світу забезпечувати свободу преси та її демократичний характер. У декларації наголошували, що найважливішою складовою частиною будь-якого демократичного суспільства є вільна, плюралістична й незалежна преса.
Відтоді щорічно 3 травня, в річницю прийняття Віндхукської декларації, в усьому світі проводять заходи, присвячені Всесвітньому дню свободи преси.