Видавництво опублікувало фотокнигу зі знімками, які заблокував Instagram

Видавництво опублікувало фотокнигу зі знімками, які заблокував Instagram

16:27,
9 Березня 2017
1749

Видавництво опублікувало фотокнигу зі знімками, які заблокував Instagram

16:27,
9 Березня 2017
1749
Видавництво опублікувало фотокнигу зі знімками, які заблокував Instagram
Видавництво опублікувало фотокнигу зі знімками, які заблокував Instagram
Автори:
Видавництво Prestel Publishing опубілкувало книгу під назвою «Фото, або Цього не було: Фотографії, які забанив Instagram» (Pics or It Didn't Happen: Images Banned from Instagram), яка складається зі знімків, які заблокував популярний додаток.

Згідно з правилами спільноти Instagram, під заборону потрапляють фото, відео та деякі цифрові матеріали, що зображують статеві зносини, геніталії і зображення повністю оголених сідниць крупним планом. «До них також відносяться фото жіночих сосків, проте фото з шрамами від мастектомії, а також фото жінок, які годують груддю, дозволені. Зображення оголених тіл в живописі та скульптурі також дозволені», - йдеться у правилах.  

Частина фотографій, які потрапили в книгу, містить зображення оголених тіл і таким чином порушує правила спільноти. Але у книзі є знімки, які були заблоковані з незрозумілих причин.

Одна з кураторок книги, Моллі Сода (Molly Soda) пояснила ідею книги: «Жіноче тіло постійно портапляє під цензуру - чому б Instagram чинив інакше?» Знімки кураторок фотокниги не раз потрапляли під заборону на Instagram, що і наштовхнуло їх на створення проекту. Вони опублікували заклик до користувачів надіслати їм знімки, які заблокував додаток і потім зібрали їх в 300-сторінкову фотокнигу. 

«Книга змушує читачів задуматися, чому деякі тіла - в основному ті, які не є молодими, безволосими, худорлявими і білими - не прийнятні на соціальних медіа-платформах і де цензори вирішили провести лінію», - пише The Independent. Кураторки проекту Арвіда Бістрьом та Моллі Сода припускають, що фото привабливої худорлявої жінки в бікіні хоч і може розглядатися як сексуалізоване зображення, але все ж має менше шансів потрапити під цензуру на Instagram, ніж фото огрядної жінки із волоссям на тілі.  «Чому одні речі вважаються прийнятними, а інші - ні? Це тому, що деякі речі більш комерційно привабливі?», - розмірковує Моллі Сода. Як зазначили авторки, хоч книга й має феміністичне спрямування, вона більше концентрується на питанні цензури в інтернеті.

Фото: @arvidabystrom, @rupikaur_ 

Фото: @themediawitch_, @isaackariuki.jpg 

Нагадаємо, журнал Time опублікував підбірку 100 найвпливовіших фотографій усіх часів. До кожного фото додана окрема розповідь з докладною інформацією про те, як і чому той чи інший знімок змінив історію фотографії. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Independent / Pics or It Didn't Happen
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду