Daily Telegraph оштрафували на £ 80 000 за незаконну публікацію фото з Facebook
Daily Telegraph оштрафували на £ 80 000 за незаконну публікацію фото з Facebook
Газета Daily Telegraph була оштрафована на £ 80 000 за незаконну ідентифікацію неповнолітньої жертви колишнього футболіста Адама Джонсона. Telegraph Media Group вибачилася за використання пікселізованої фотографії, яка була взята зі сторінки 15-річної жертви у Facebook, повідомляє The Guardian.
Матеріал був опублікований у газеті 3 березня, на наступний день після того, як колишній півзахисник футбольного клубу Сандерленд був визнаний винним у справі про сексуальне насильство. Ідентифікація особистості передбачуваної жертви є кримінальним злочином згідно з Законом про сексуальні злочини, якщо вона добровільно не відмовилася від свого права на анонімність, яке діє протягом всього життя.
Під час слухання представник Daily Telegraph стверджував, що тільки чотири копії цього випуску газети були продані в районі, де жила жертва Джонсона. Але суд постановив, що навіть розмите зображення було досить детальним, аби ідентифікувати жертву.
Гевін Міллар від імені Daily Telegraph пообіцяв, що газета більше не буде використовувати такі зображення у публікаціях про сексуальні злочини.
У 2015 році газета The Sun виплатила £2,300 компенсації за публікацію цього ж фото.
«Це попередження усім газетам. Вони буду сплачувати величезні штрафи, якщо порушуватимуть закон та ідентифікуватимуть жертв насилля», - цитує The Guardian позицію юристів у сфері медіа. У справі The Sun, верхня межа штрафу за порушення становила £5,000. Але Telegraph Media Group зіткнувся з судом, який мав право штрафувати його на необмежену суму.
Івонна Трейнор, виконавчий директор «Rape Crisis South London» прокоментувала: «Дуже важливо, аби ЗМІ розуміли і поважали серйозність цих випадків і шкоду, яку вони можуть заподіяти тим, хто вже травмовані і зробили сміливе рішення про це заявити і свідчити в суді».
На її думку, ЗМІ повинні зайняти більш відповідальну позицію, і система правосуддя повинна діяти швидко і рішуче, коли закони, що захищають анонімність жертв, самовільно зневажаються в пресі.
«Повторне використання цього конкретного знімка 15-річної дівчинки показує, як редактори газет, а здебільшого це чоловіки, роблять швидкі необдумані рішення. Складно залишатися залишатися в рамках закону в епоху, коли приватні зображення широко поширені на Facebook, Twitter і Instagram», - підсумовує The Guardian.
Нагадаємо, що в червні британська газета The Sun зазнала критики за заголовок «Королева підтримує Brexit», тобто вихід Великобританії з Європейського Союзу. Так, напередодні референдуму, газета наважилась вкотре надрукувати на першій шпальті фото королеви в рамках підтримки кампанії виходу країни з ЄС.