У Норвегії триває найбільша конференція розслідувачів, на головну премію номіновано YanukovychLeaks
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Норвегії триває найбільша конференція розслідувачів, на головну премію номіновано YanukovychLeaks
Про це повідомляється на сайті заходу.
Глобальна конференція з розслідувальної журналістики є наймасштабнішою зустріччю журналістів-розслідувачів з усього світу, яка відбувається раз на два роки. конференції проводяться раз на два роки.
Проект групи українських розслідувачів Yanukovychleaks став одним з 12 фіналівстів-кандидатів на головну премію конфренеції Global Shining Light Award. Нагадаємо, над цим проектом працюють журналісти Дмитро Гнап, Анна Бабінець, Влад Лавров, Олександр Акименко, Катерина Горчинська, Наталія Седлецька, Олег Хоменок; Марія Землянська, Олеся Іванова, Максим Опанасенко, Катерина Каплюк та Денис Бігус.
Від України цьогоріч на кофренеції GIJC 8 жовтня виступила голова ГО «Громадське телебачення», журналістка-міжнародниця Наталія Гуменюк.
Вона виступила з доповіддю «Як висвітлювати конфлікт на сході України» в рамках дискусії «Нова Холодна війна».
В панелі взяли участь ще троє журналістів. Росіянин Михайло Зигар (Mikhail Zygar) пояснив, як аналізувати зовнішню політику Кремля, норвезький кореспондент в Москві Пер Андерс Йохансен (Per Anders Johansen) розповів про кібервійну між НАТО і Москвою, а ще один норвезький журналіст Бард Вормдал (Bard Wormdal) присвятив доповідь таємній супутниковій війні.
Також Наталія Гуменюк повідомила у Facebook, що Дартівського центру журналістики і травми (Dart Center for Journalism and Trauma) запросив її виступити про те, як журналісти, які розповідають про людські трагедії, мають піклуватися про своє здоров'я.
GIJC проводиться і спонсорується Глобальною мережею журналістів-розслідувачів (Global Investigative Journalism Network) у партнерстві з національними організаціями-членами. Останні десять років конференція відіграє ключову роль у оперативному поширенні журналістських розслідувань протягом. Зосередивши увагу на навичках і підготовці, захід сприяє транскордонній співпраці розслідувачів, зокрема у сфері журналістики даних. Партнером заходу також є Асоціація критичної та розслідувальної преси (Association for Critical and Investigative Press, SKUP).
Нагадаємо, в 2011 році Глобальна конференція з розслідувальної журналістики пройшла в Києві – столиця України вперше прийняла захід серед усіх країн Східної Європи. У конференції взяли участь понад 450 журналістів з близько 40 країн.