Енн Епплбаум після участі у Львівському медіафорумі написала статтю про Львів для The Wall Street Journal
Енн Епплбаум після участі у Львівському медіафорумі написала статтю про Львів для The Wall Street Journal
«У Львові конфлікт з Росією здається дуже далеким», - пише авторка. Енн Епплбаум розповідає, що під час перебування у місті вона ще раз переконалась у неправильності стереотипів про Україну. Зокрема й тих, які поширює російське телебачення.
«Кілька тижнів тому російське телебачення залишило свої заяви про те, що Україна є нацистською державою, замінивши їх заявою, що Україна країна-невдаха. Україна не може оплатити свої борги, переконують московські новинарі - союзники України відвертаються від неї, голод наближається і скоро буде нова революція», - пише Енн.
Авторка наводить історичні факти про Львів і зазначає, що до розвалу СРСР найпотужніший поштовх до незалежності надходив саме звідси: «Київський пам’ятник Леніну простояв до 2013 року; Львів скинув місцевий пам’ятник Леніну ще 1990 році».
У статті також розповідається, що розквіт Львову як туристичного центру, який розпочався після того, як головою міста став Андрій Садовий.
«Але на подив багатьох, більшість туристів не є іноземцями, це українці – і це не дивно. Львів має атмосферу Праги та Кракова, але без їх цін та натовпу. Українці вже не можуть поїхати в Крим, а оформлення віз викликає складнощі. А у Львові ви можете добре поїсти за кілька євро, сходити до опери або просто сидіти в парках та вільно спостерігати за людьми».
Енн Епплбаум так описує свої враження від участі у Львівському медіафорумі: «Всі, кого я зустрічала, були сповнені ентузіазму та оптимізму щодо майбутнього України, незважаючи на численні перешкоди. Можливо, це те, покоління, яке подолає ці перешкоди.».
Енн Епплбаум – історик, журналістка і оглядач Washington Post. Колишній член редколегії Washington Post, колишня редакторка The Economist та колишня заступниця головного редактора Spectator і колишній оглядач Daily та Sunday Telegrpahs. Зараз вона працює у Перехідному форумі у інстиуті Legatum в Лондоні.
У 2012-2013 вона була запрошеним професором історії та міжнародних відносин у Лондонській школі економіки. Її книга, «Гулаг: Історія», отримала Пулітцерівську премію 2004 року в категорії науково-популярних. Її остання книга, «Залізна завіса», виграла в 2013 році премію Cundill в категорії історична література. Обидві книги були номіновані на Національну книжкову премію в США.