У Нью-Йорку оголосили лауреатів Пулітцерівської премії

00:00,
15 Квітня 2014
1359

У Нью-Йорку оголосили лауреатів Пулітцерівської премії

00:00,
15 Квітня 2014
1359
У Нью-Йорку оголосили лауреатів Пулітцерівської премії
Вчора, 14 березня, у Нью-Йорку назвали імена лауреатів Пулітцерівської премії – найпрестижнішої нагороди США у сфері журналістики. За служіння суспільству нагородили The Washington Post та The Guardian, які першими написали викривальні статті за матеріалами Едварда Сноудена. Про це повідомляє The New York Times.

Американську газету The Washington Post та британську The Guardian візначили за те, що вони публікували значущі матеріали про масове стеження з боку Агентства національної безпеки США та спровокували суспільні дебати щодо відносин громадськості та влади у питаннях приватності та безпеки.

«Нинішнє рішення є доказом для кожного хто вірить, що громадськість впливає на уряд, – прокоментував нагородження цих видань сам Сноуден. – Ми завдячуємо цим хоробрим репортерам та їхнім колегам, які працювали під надзвичайним тиском, включно із силовим знищенням журналістських матеріалів, недоречним використанням антитерористичних законі та багатьох інших способів, аби змусити їх припинити те, що зараз світ визнає як роботу життєво необхідної громадської важливості».

Загалом премію присудили у 14 журналістських та семи художніх номінаціях.

У категорії «Новинний репортаж» нагородили редакцію газети The Boston Globe, яка висвітлювала вибухи під час Бостонського марафону торік у квітні. The New York Times отримала нагороди у категоріях «Новинна фотографія» та «Фоторепортаж».

Двоє журналістів Reuters отримали нагороду в номінації «Міжнародний репортаж» за публікації про переслідування мусульман у М’янмі.

За журналістські розслідування нагородили представника Центру громадської чесності (The Center of Public Integrity) Кріса Гембі (Сhris Hamby). Він цілий рік працював над розслідуванням того, як лікарі та юристи діяли проти шахтарів, які страждають від «чорної хвороби» легень.

Премію в номінації документального нарису цього року не присуджували, оскільки жоден із фіналістів не набрав необхідної кількості голосів журі.

Пулітцерівська премія є найпрестижнішою журналістською нагородою у США. Її започаткував медіамагнат Джозеф Пулітцер у 1917 році. Грошова нагорода складає 10 тисяч доларів, за винятком номінації «За служіння суспільству». Лауреат цієї категорії отримує золоту медаль.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
pulitzer.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду