Влада РФ може заборонити демонстрацію процесу куріння в денному ефірі телеканалів
Влада РФ може заборонити демонстрацію процесу куріння в денному ефірі телеканалів
Закон «Про захист дітей від інформації, яка спричиняє шкоду їх здоров'ю і розвитку» був ухвалений Держдумою у грудні 2010 року і підписаний президентом Медведєвим на початку 2011 року.
Закон вступає в силу вже 1 вересня 2012 року. Відтепер саме він регулюватиме контент для дитячої аудиторії та визначатиме параметри «шкідливості» інформації. Обмеження можуть торкнутися і мультиплікаційних фільмів, зокрема, «Ну, погоди!».
У самому ВДТРК рішення з цього питання ще не ухвалили – зараз тривають лише попередні обговорення телепродукту, який може підпадати під дію нового закону, заявила радник голови медіахолдингу Вікторія Курчер.
Але сьогодні відбуваються обговорення з приводу доцільності трансляції мультфільму «Ну, погоди!» до 23:00. Річ у тім, що Вовк із мультфільму курить сигарети, тому дітей, на думку законодавців, теж може потягнути до цієї поганої звички.
У свою чергу, віце-спікер держдуми Сергій Железняк впевнений, що немає необхідності забороняти показ таких мультфільмів у денний час. На його думку, будь-який з них можна зробити безпечним, просто вирізавши зайві «шкідливі» сцени.
У свою чергу заступник глави Роскомнадзора Максим Ксензов заявив раніше, що мультфільм «Ну, погоди!» відноситься до художньої продукції, так що його слід розглядати як культурну цінність і не обмежувати в часі показу на телеканалах.
Абсурдним і непотрібним вважає новий закон і російський аніматор Гаррі Бардін.
Він побоюється, що жертвою нового закону може стали і його мультфільм «Серый волк энд Красная Шапочка», в якому вовк також курить.
Крім того, обмеження можуть торкнутися «Винни-Пуха», який може бути звинувачений в тому, що обкрадає бджіл, та «Чебурашку», за те що крокодил Гена курить люльку.
Проте у Роскомнадзорі згодом обіцяють дати ЗМІ онлайн-рекомендації щодо детального та комплексного застосування закону про захист дітей від шкідвої інформації.
За даними опитування «Эхо Москвы», 79,5% респондентів вважають, що захищати дітей від шкідливої інформації повинні батьки, натомість 18% впевнені, що це слід робити державі.
Джерело: Эхо Москвы