Луцька міліція незаконно відмовила у реагуванні на перешкоджання журналісту Юрію Горбачу

Луцька міліція незаконно відмовила у реагуванні на перешкоджання журналісту Юрію Горбачу

13:09,
2 Лютого 2016
14457

Луцька міліція незаконно відмовила у реагуванні на перешкоджання журналісту Юрію Горбачу

13:09,
2 Лютого 2016
14457
Луцька міліція незаконно відмовила у реагуванні на перешкоджання журналісту Юрію Горбачу
Луцька міліція незаконно відмовила у реагуванні на перешкоджання журналісту Юрію Горбачу
Автори:
Луцька міліція не відкрила у червні 2015 року кримінальне провадження за повідомленням журналіста ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» Юрія Горбача щодо перешкоджання роботі представників ЗМІ на виборах ректора Луцького національного технічного університету через те, що «порушень громадського порядку та конфліктних ситуацій не було». Журналіст вчасно не отримав повідомлення міліції і не зміг оскаржити рішення.

Про це повідомляє  портал «Четверта влада».

Припинити подальшу перевірку за заявою журналіста  ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» Юрія Горбача вирішив дільничний інспектор міліції Луцького МВ УМВС України у Волинській області, лейтенант міліції Юрій Мікшевський.  

Нагадаємо, 17 червня 2015 року у Луцьку виборча комісія не дозволила місцевим журналістам бути присутніми під час підрахунку голосів на виборах ректора Луцького національного технічного університету (ЛНТУ). Після закінчення голосування о 15.00 тодішній проректор вишу Олександр Бондарський наказав усім представникам ЗМІ залишити приміщення, де відбувався підрахунок голосів. Він мотивував це рішення рекомендаціями до положення про вибори ректора ЛНТУ.

Журналіст ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» не погодився із таким рішенням голови виборчої комісії, оскільки воно суперечить Законам України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про вищу освіту» (принципам гласності і відкритості), і заборона перебувати під час підрахунку голосів на виборах ректора в жодному законі чи нормативно-правовому акті не прописана.

Журналіст викликав міліцію і написав заяву про перешкоджання журналістській діяльності.  Станом на 16.12 приїхав слідчий та зареєстрував заяву. Однак журналістів у аудиторію, де відбувався підрахунок голосів,  все одно не пустили. Медіаюрист Інституту масової інформації (ІМІ) Максим Ратушний заявив, що цей інцидент можна розцінювати як перешкоджання професійній діяльності журналіста.

Як йдеться в матеріалах справи, того ж дня працівники Луцького міськвідділу міліції, які прибули на виклик, відібрали пояснення у голови виборчої комісії Олександра Бондарського та начальника відділу охорони ЛНТУ Миколи Козлюка.

Проректор ЛНТУ Олександр Бондарський виправдав свої дії постановою Кабміну, якою затверджені методичні рекомендації щодо проведення виборів керівника вишу, та університетським положенням «Про порядок акредитації та роботи спостерігачів на виборах ректора ЛНТУ». Видання зазначає, що обидва документи складені у суперечності із законами, які гарантують право громадян на інформацію.

Водночас Олександр Бондарський заявив, що приміщення, де відбувалось голосування, відмовився залишати не журналіст, а «невідомий хлопець, який з його слів назвався журналістом».

Дільничний луцького міськвідділу міліції Юрій Мікшевський дійшов висновку, що подальшої перевірки за зверненням журналіста проводити не варто, бо «під час даної події порушень громадського порядку та конфліктних ситуацій не було». Його керівництво погодило таке рішення, і  22 червня 2015 року  був складений висновок за повідомленням журналіста. Однак Юрій Горбач не отримав у передбачений термін повідомлення про припинення перевірки і лише після власного звернення до відділу поліції зміг ознайомитися із матеріалами справи. 

Юрист Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко зазначає, що міліціонери діяли неправомірно, розглядаючи заяву журналіста.

«Вони розглянули заяву про злочин по закону "Про звернення громадян". Це протизаконно. У міліції зазначили, що направляли поштою журналісту повідомлення про те, що розглянули його заяву. Однак ні цього повідомлення, ні самої заяви журналіст не отримав. Тому тут можна припустити, що міліція спеціально робила все, щоб потенційний скаржник пропустив строки на оскарження. У юридичній практиці це трапляється», - сказала Людмила Опришко.

Видання відзначає, що під час другого туру виборів ректора ЛНТУ журналістам не забороняли стежити за процесом підрахунку голосів. Ректором був обраний депутат Луцької міськради Петро Савчук.

 

Олександр Бондарський. Фото: 4vlada.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду