Суддя у Миколаєві заборонив журналісту зйомку під час судового засідання

Суддя у Миколаєві заборонив журналісту зйомку під час судового засідання

12:20,
28 Січня 2016
2415

Суддя у Миколаєві заборонив журналісту зйомку під час судового засідання

12:20,
28 Січня 2016
2415
Суддя у Миколаєві заборонив журналісту зйомку під час судового засідання
Суддя у Миколаєві заборонив журналісту зйомку під час судового засідання
Автори:
Суддя Ленінського районного суду Миколаєва Юрій Крутій заборонив журналісту видання «НикВести» проводити фото- і відеофіксацію слухання у справі про розбійний напад.

Про це йдеться у новині на сайті «НикВести».

Судове засідання відбулося в середу, 27 січня.  Головуючий суддя Юрій Крутій, зауваживши, що журналіст знімає одного з обвинувачених, зажадав прибрати камеру. Видання заявляє, що таким чином суддя проігнорував зміни в законодавстві, які набули чинності навесні 2015 року. Згідно положень закону «Про право на справедливий суд», всі присутні в залі відкритого судового засідання можуть записувати відео і фотографувати без дозволу суддів.

У своїй відмові Юрій Куртій послався на Кримінально-процесуальний кодекс України і заявив, що фото і відеофіксація процесу буде проводиться тільки з дозволу судді, додавши, що необхідно було зареєструвати в канцелярії суду письмове прохання про час зйомки, де вказувалися б дані про журналіста. При цьому він сказав, що не прийме усну заяву з проханням дозволити вести відеозйомку.

Видання зазначає, що раніше Юрій Крутій та інші судді Ленінського райсуду Миколаєва не виступали проти зйомки журналістами різних судових засідань і не вимагали клопотань. Більш того, при запереченні будь-кого з учасників процесу судді роз'яснювали їм зміни в законодавстві. Тобто раніше судді і зокрема Юрій Крутій враховували статті 11 закону «Про право на справедливий суд».

Нагадаємо, 6 жовтня 2014 року суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Юрій Крутій намагався заборонити журналістам видань «Преступности.НЕТ», «Новости-N» та «Миколаївського центру журналістських розслідувань» бути присутніми на судовому засіданні з розгляду справи про ДТП, винуватцем якого був начальник управління з надзвичайних ситуацій Миколаївської ОДА Петро Камінський.

28 березня 2015 року набув чинності закон «Про забезпечення права на справедливий суд», яким, зокрема, засобам масової інформації дозволяється застосовувати портативні відеотехнічні засоби фіксації судових засідань без дозволу суду. Відповідна норма прописана в пункті 3 статті 11 закону «Гласність і відкритість судового процесу»: «Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом». Водночас, зазначено у статті, трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Суддя Юрій Крутій. Фото: "НикВести"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду