На суді в Сімферополі поліція затримала кримського журналіста Заіра Акадирова
На суді в Сімферополі поліція затримала кримського журналіста Заіра Акадирова
Про затримання журналіста повідомило кримськотатарське інформагентство QHA.
До Заіра Акадирова підійшли двоє співробітників поліції та попросили його пред'явити документи, що засвідчують особу. Він виконав прохання. Після цього правоохоронці вивели його на вулицю.
«Вже на вулиці журналіста оточили 10-15 поліцейських з наміром посадити його в машину і відвезти в Центр "Е". Акадиров відмовився, за нього заступилися люди, що прийшли на судові засідання. Після цього співробітники поліції повели його в найближчий поліцейський відділок», - повідомили в QHA.
Разом із Заіром Акадировим знаходиться правозахисник Андрій Крисько. Журналіст зараз чекає на адвоката.
Про затримання Заіра Акадирова також повідомив у Facebook колишній кримський журналіст, який нині працює у Києві, Андрій Яницький: «У Криму затримали журналіста Zaira Kadyrova, який був раніше власкором газети "Коммерсант-Украина" на півострові (там ми з ним і познайомилися - я писав один час для цієї газети з Севастополя) і працював на місцеві видання. Дуже хороший хлопець, якого ніяк не можна запідозрити в чомусь протиправному».
Пізніше він повідомив, що Заіра Акадирова відпустили.
Співробітники поліції в Сімферополі відпустили Заіра Акадиров після майже годинного допиту, повідомляє видання «Крим.Реалії».
«У райвідділі мене опитували, чим я займаюся, де живу, що і куди пишу і для чого я це роблю. Це назвали "пояснювальна". Попросили вивернути кишені, забрали речі, що там знаходилися, щоправда, потім повернули. Зробили копію паспорта та відпустили», - розповів він.
При цьому, за словами журналіста, його силою хотіли із залу суду вивезти в Центр з протидії екстремізму, загрожували життю.
«Мене затримали в будівлі суду, почали говорити, що я нібито незаконно знімав, робив позначки в своєму телефоні і попросили пройти в Центр з протидії екстремізму. Я був проти затримання. У мене хотіли вихопити паспорт, я його не став віддавати в руки. Після цього капітан поліції підкликав "Беркут", мене схопили за руки і повели в машину. Попередили, щоб не пручався, інакше надінуть наручники про відправлять у підвал», - сказав Заір Акадиров.
Офіційні коментарі правоохоронців Криму щодо того, що сталося відсутні.
Нагадаємо, після анексії Криму у 2014 році головний редактор «Аргументи тижня - Крим» Заір Акадиров, який працював у газеті від дня її заснування, змушений був звільнитися через цензуру і втручання у редакційну політику засновників.
Сьогодні, 15 січня, в будівлі Верховного суду Республіки Крим проходить друге засідання суду у «справі 26 лютого». 26 лютого 2014 року під кримським парламентом зібралися кілька тисяч прихильників кримськотатарського Меджлісу і «Русского единства». Організаторами заходу виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксьонов. Внаслідок зіткнень двоє людей загинули. «Після приєднання Криму до Росії Слідчий комітет порушив за фактом подій, що відбулися 26 лютого подій кримінальну справу - незважаючи на те, що в лютому 2014 Крим ще був частиною України навіть з точки зору Кремля і на півострові в той час не діяло російське законодавство», - зазначає «Открытая Россия».
Читайте також інтерв’ю із Заіром Акадировим, яке було взяте Оленою Коркодим у березні 2014 року.