Чернівецькі журналісти скаржаться на закритість Національної поліції області

Чернівецькі журналісти скаржаться на закритість Національної поліції області

17:48,
13 Січня 2016
2426

Чернівецькі журналісти скаржаться на закритість Національної поліції області

17:48,
13 Січня 2016
2426
Чернівецькі журналісти скаржаться на закритість Національної поліції області
Чернівецькі журналісти скаржаться на закритість Національної поліції області
Автори:
Група чернівецьких журналістів звернулася до т.в.о. начальника Головного управління (ГУ) Національної поліції у Чернівецькій області Сергія Пілігрима із скаргою на закритість діяльності відомства.

Після того, як звернення підписали співробітники ЗМІ, лист був переданий Сергію Пілігриму на сесії Чернівецької облради, повідомляє molbuk.ua.

Чернівецькі журналісти стверджують, що не можуть оперативно отримати коментар від представників Національної поліції у Чернівцях.

«На жаль, останнім часом отримати коментар щодо будь-якого інциденту вчасно стало просто неможливо. Місцеві журналісти, журналісти центральних ЗМІ повинні оперативно подавати інформацію в повному обсязі та відповідними коментарями. За останні декілька місяців десятки разів коментарі від прес-служби доводилося фактично випрошувати, у результаті чого вони втрачали актуальність. Доводилося надавати інформацію без коментарів поліції», - зазначають медійники.

Крім того журналісти скаржаться на неможливість записати відео- чи аудіо коментар правоохоронців.

«Варто зазначити, що специфікою телевізійної журналістики є наявність "картинки", радійної – "звуку". Тобто важливим моментом співпраці телеканалів та правоохоронців є якраз подача інформацію у вигляді відео-інтерв’ю, інтерв’ю на звукозаписувач. На жаль, дуже часто у відповідь на свої запити (як офіційні, так і у вигляді прохань) ми отримуємо відписку на електронну пошту. Звісно, ми можемо і її показати чи озвучувати у своїх сюжетах, але так склалося, що глядач воліє бачити і чути людину, в цьому випадку, представника правоохоронної системи, а не скріншот з листування. Окрім того інформаційні сайти так само потребують коментарів у вигляді відео-інтерв’ю та вчасного оновлення інформації», - йдеться у зверненні.

Існує проблема і отримання оперативного відео, якого журналістам останнім часом не надають, посилаючись на слідчі дії.

Викликає занепокоєння співробітників ЗМІ також форма подачі інформації відділу зв’язків з громадськістю місцевої Нацполіції, коли коментар до події самостійно записують працівники підрозділу і розсилають редакціями.

«Такий підхід суперечить принципам відкритості та об’єктивності, позбавляє змоги задати уточнююче запитання, дізнатися подробиці. Ця тенденція посилює враження закритості правоохоронної системи від журналістів та громадськості», - заявляють журналісти.

Чернівецькі медійники підкреслюють, що їх пропозиції, претензії і прохання до місцевої поліції вже тривалий час залишаються без відповіді. Подібне звернення близько місяця тому було надіслане на електронну скриньку управління, але відповіді чи реакції на нього журналісти не отримали.

Співробітники ЗМІ сподіваються на реакцію т.в.о. начальника Головного управління (ГУ) Національної поліції у Чернівецькій області Сергія Пілігрима, адже, на їх погляд, команди «давати чи не давати» інтерв’ю, оперативне відео або просто інформацію приймаються на рівні вищого керівництва.

Наразі звернення підписали 15 журналістів.

Далі надаємо текст звернення повністю:

«Т. в. о. начальника головного управління Національної поліції в Чернівецькій області
Пілігриму Сергію Вікторовичу

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Сергію Вікторовичу! 

Користуючись нагодою, висловлюємо вам свою повагу, та принагідно хочемо звернути вашу увагу на ситуацію, яка склалася між журналістською спільнотою та управлінням Національної поліції у Чернівецькій області. 

Не секрет, що одним із принципів якісної журналістики є оперативність. Правоохоронці як ніхто інший знають, як важливо вчасно зреагувати на ту чи іншу подію, що може мати небезпечні наслідки. Так само і журналісти оперативно реагують на події, які мають суспільний резонанс. Але, на жаль, останнім часом отримати коментар щодо будь-якого інциденту вчасно стало просто неможливо.

Місцеві журналісти, журналісти центральних ЗМІ повинні оперативно подавати інформацію в повному обсязі та відповідними коментарями. За останні декілька місяців десятки разів коментарі від прес-служби доводилося фактично випрошувати, у результаті чого вони втрачали актуальність. Доводилося надавати інформацію без коментарів поліції.

Варто зазначити, що специфікою телевізійної журналістики є наявність "картинки", радійної – "звуку". Тобто важливим моментом співпраці телеканалів та правоохоронців є якраз подача інформацію у вигляді відео-інтерв’ю, інтерв’ю на звукозаписувач. На жаль, дуже часто у відповідь на свої запити (як офіційні, так і у вигляді прохань) ми отримуємо відписку на електронну пошту. Звісно, ми можемо і її показати чи озвучувати у своїх сюжетах, але так склалося, що глядач воліє бачити і чути людину, в цьому випадку, представника правоохоронної системи, а не скріншот з листування. Окрім того інформаційні сайти так само потребують коментарів у вигляді відео-інтерв’ю та вчасного оновлення інформації. 

Це ж стосується і оперативного відео. Останнім часом його нам просто не надають, інколи ставлять перед фактом, деколи посилаються на слідчі дії, через які доступ журналістів до такого відео обмежуються на деякий час – достатній для того, аби новина перестала бути новиною.

У тих нечастих випадках, коли все ж вдається випросити коментар, викликає занепокоєння форма подачі інформації, яка стала популярною останнім часом у відділі зв’язків з громадськістю: коментар самостійно записують працівники підрозділу і розсилають редакціями. Такий підхід суперечить принципам відкритості та об’єктивності, позбавляє змоги задати уточнююче запитання, дізнатися подробиці. Ця тенденція посилює враження закритості правоохоронної системи від журналістів та громадськості.

Завдяки спілкуванню з колегами з інших областей та власному досвіду, нам відомо, що принаймні у сусідніх регіонах співпраця журналістів та правоохоронців набагато краща і тісніша, вчасно отримуються коментарі, оперативне відео etc. Цей факт не може не засмучувати, адже взаємодія ЗМІ та поліції має бути всюди ефективною – перш за все для суспільного блага. У випадку резонансних справ варто оперативно проводити брифінги, на які запрошувати ВСІХ журналістів місцевих ЗМІ та регіональних кореспондентів центральних медіа.

Усі наші претензії і прохання до місцевої поліції вже тривалий час залишаються без відповіді. Подібне звернення близько місяця тому було надіслане на електронну скриньку управління, але відповіді чи реакції на нього ми не отримали.

Ми розуміємо, що цей підрозділ діє в межах внутрішньої субординації, і команди "давати чи не давати" інтерв’ю, оперативне відео або просто інформацію приймають на рівні вищого керівництва, тому звертаємося саме до вас, шановний Сергію Вікторовичу. 

Закритість управління створює перешкоди в об’єктивному та всебічному висвітленні подій, які є суспільно значимими, здобутків обласної поліції, інформування населення про її роботу. Тому просимо вжити заходів, аби місцеві журналісти, журналісти центральних ЗМІ могли отримувати інформацію вчасно.

Просимо звернути вашу увагу на те, що у разі відсутності реакції на наше звернення залишаємо за собою право направити відповідного листа особисто міністру внутрішніх справ Арсену Авакову.

З повагою,

Тетяна Андрійчук, стрінгер телеканалу "ТРК Україна"
Людмила Григорчук, головний редактор інформаційного агенства "A.C.C","5-й канал"
Роман Маренін, головний редактор телеканалу "ТВА"
Ольга Паламарюк, кореспондент телеканалу "ІНТЕР"
Марина Скінтей, головний редактор новин телеканалу "Чернівецький промінь"
Лариса Сергєєва, головний редактор ТРК "Чернівці"
Олег Тудан, журналіст "Телевізійної Служби Новин" каналу "1+1"
Надія Вірна, журналіст "Громадське радіо"
Олексій Микосянчик, редактор газети "Погляд"
Петро Кобевко, головний редактор газети "ЧАС"
Надія Карбунар, редактор сайту promin.cv.ua
Марина Чорней, ведуча програми "Місце злочину"
Вадим Пелех, Національна радіокомпанія України, телеканал ЗІК
Тетяна Микитюк-завідувач відділу інформаційних програм телеканалу "Буковина"
Микола Кобилюк, журналіст газети "Молодий Буковинець"
та інші».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Журналіст передав звернення колег очільнику поліції. Фото: molbuk.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду