На кондфабриці у Житомирі перешкоджали ще й журналісту UA1
Про це видання повідомило у своєму матеріалі про події на кондитерській фабриці.
Як уточнили MediaSapiens у редакції UA1, постраждалого журналіста звуть Вадим Настоящий. Сам журналіст повідомив MediaSapiens, що був на місці події та знімав на камеру. Йому перешкоджали тричі: «Співробітник міліції на моє запитання куди вони прямують, відповів “Яке твоє діло” і вдарив кулаком. Інший співробітник міліції вдарив по камері, це також зафіксовано на відео. Об’єктив камери затуляв один із тітушок», - розповів пан Настоящий.
Ці події зафіксовано на відео:
Пан Настоящий також акцентував, що на відео, змонтованому з його матеріалу й матеріалу «Житомир.info», добре видно обличчя хлопця, який напав на журналістку 5-го каналу та «Житомир.info» Оксану Трокоз. Про інших постраждалих журналістів Вадиму Настоящему не відомо.
Видання UA1 має намір вимагати від МВС пояснення дій співробітників державної служби охорони. «Чому правоохоронці б’ють журналістів, перешкоджають журналістській діяльності, в той час як озброєні бандити штовхають літніх жінок? Чому поліція співпрацює з відверто кримінальним угрупованням, яке здійснило розбійний напад на підприємство?», - йдеться в матеріалі UA1.
Також, на переконання редакції UA1, відео може бути використано правоохоронними органами для ідентифікації учасників нападу на житомирську кондитерську фабрику, адже на ньому видно обличчя учасників інциденту. Окрім того, на відео зафіксовано, як один із чоловіків, виходячи з воріт фабрики, виносить чохол з гвинтівкою.
Вадим Настоящий уточнив, що ні він особисто, ні редакція поки що не зверталися нікуди із заявами, але планують це зробити після закінчення вихідних днів.
Нагадаємо, 3 січня у Житомирі невідомий, що брав участь у конфлікті на території кондитерської фабрики «Житомирські ласощі», намагався вирвати мікрофон у журналістки 5-го каналу Оксани Трокоз та вдарив по камері оператора телеканалу Ігоря Косташа. Одразу після інциденту поліція відмовилась реагувати на факт перешкоджання професійній діяльності журналістів.
Того ж дня журналістка звернулася до поліції із заявою про перешкоджання професійній діяльності знімальній групі. Поліція повідомила, що за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України. До матеріалів провадження долучено відеозапис події. Розслідування кримінального провадження перебуває на особливому контролі керівництва Національної поліції та ГУ Національної поліції в Житомирській області, повідомила поліція.