Суд залишив Руслана Коцабу під вартою до лютого наступного року
Суд залишив Руслана Коцабу під вартою до лютого наступного року
На сьогоднішньому судовому засіданні було заслухано всього одного свідка. Загалом із 58 свідків допитали 41. Звинувачений під час судового засідання закликав «припинити клоунаду і не ганьбити Україну на цілий світ».
Руслан Коцаба також заявляє, що не відчуває себе винним, бо «критикував владу».
«Я принципово наголошую, що я не відчуваю себе винним, я дійсно проти війни на Донбасі, я дійсно вважаю, як і більшість європейських лідерів, це громадянською війною. Я ще раз наголошую, що коли мені вибрали найвищу міру запобіжного заходу, це вибрали свідомо, щоб не тільки принизити моє чесне ім’я, а для того, щоб залякати інших громадян України, щоб вони не критикували владу. Виявляється, коли критикувати владу, то ти стаєш або державним зрадником, або пособником Путіна, або рукою Москви. Це дуже вигідне формулювання для теперішньої влади», – сказав Руслан Коцаба журналістам.
Під час судового засідання адвокат блогера Тетяна Монтян повідомила, що 34 депутати Європарламенту звернулися «з вимогою звільнити Коцабу», і вона доповідатиме незабаром в Європарламенті «про так зване правосуддя».
Наступне судове засідання відбудеться 22 січня наступного року.
Нагадаємо, Руслан Коцаба у січні записав відеозвернення до Президента України, в якому закликав українців відмовитися від чергової хвилі мобілізації, мотивуючи таку відмову тим, що в Україні не оголошений військовий стан. Після того, як громадський активіст Тарас Дем'янів звернувся до СБУ із заявою про скоєння кримінального злочину згідно ст. 111 та 336 ККУ, пана Коцабу було затримано і звинувачено в державній зраді та ухиленні від мобілізації.
В ухвалі суду від 8 лютого зазначено, що блогер за винагороду працював на замовлення російського телеканалу НТВ і організовував підготовку провокативних матеріалів про мобілізацію в Україні для російського ТБ. Відеозвернення Руслана Коцаби до Президента України «Я проти мобілізації» використовували в інформаційних програмах російські державні канали. У документі також наголошується, що пан Коцаба мав намір найближчим часом виїхати на невизначений термін на територію так званих «ЛНР» та «ДНР», аби продовжити свою діяльність. Суд залишив під арештом вилучені в Руслана Коцаби під час обшуку кошти в сумі 6 тис. 300 доларів, 9 тис. 110 євро та 7 тисяч гривень.
Юристи не мають одностайної позиції щодо дій правоохоронних органів стосовно Руслана Коцаби. Тим часом представництво міжнародної організації Amnesty International в Україні розповсюдило заяву, в якій назвало Руслана Коцабу «в'язнем сумління» і закликало українську владу негайно його звільнити.
У листопаді стало відомо, що захист Руслана Коцаби, якого обвинувачують у державній зраді і перешкоджанні діяльності Збройних сил України, готує скаргу до Європейського суду з прав людини.