Фіскальна служба відмовилась надати інформацію про доходи та податки Петра Порошенка
Фіскальна служба відмовилась надати інформацію про доходи та податки Петра Порошенка
Про це йдеться на сайті «Доступ до правди».
Громадянин просив надати загальні відомості про задекларовані доходи і суму сплачених податків Петром Порошенком, який наразі є діючим Президентом України, у період з 2004 по 2014 роки.
ДФС відповіла, що не може задовольнити цей запит, адже це вимагає створення нової інформації та потребує проведення аналітичної роботи. «Визначальним для публічної інформації є те, щоб вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним лише суб’єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов’язків», - сказано у листі фіскальної служби.
Користувач у свою чергу не погодився, що в ДФС такої інформації немає, адже згідно з чинним законодавством податковий орган формує та веде Державний реєстр фізичних осіб-платників податків, який містить інформацію про суми нарахованих та/або отриманих доходів фізичних осіб і сплаченого податку. З огляду на це громадянин подав повторний запит до ДФС.
«В цій ситуації податкові органи занадто вузько протлумачили «задукоментованість» публічної інформації. Дійсно, закон «Про доступ до публічної інформації» не вимагає від розпорядників створювати інформацію, однак і не зводить публічну інформацію лише до тих даних, які містяться в єдиному документі. Досить часто надання відповіді на запит вимагає вибірки відомостей з різних документів чи реєстрів, що аж ніяк не може вважатись створенням нової інформації, адже вона вже була раніше зафіксована, хоч і на різних носіях. Більше того, в даному випадку, додатковим аргументом надання інформації є те, що зазначені відомості стосуються розпорядження бюджетними коштами (по суті – наповнення Державного бюджету), а отже, не можуть обмежуватись у доступі», - роз’яснила юрист Інституту медіа права Віта Володовська.
Нагадаємо, у відповідь на інформаційний запит громадянина, користувача видання «Доступ до правди» Павла Чорнотенка Служба безпеки України повідомила, що результати перевірок газети та радіо «Вести» належать до інформації з обмеженим доступом.
Як повідомляє «Доступ до правди», у своєму запиті пан Чорнотенко просив надати інформацію про те, які та коли перевірки газети та радіо «Вести» були проведені, яким чином здійснюється фінансування цього ЗМІ, чи була проведена експертиза змісту газети щодо наявності закликів до порушення конституційного ладу, а також – які заходи було вжито за результатами перевірок.
Крім посилання на обмежений характер запитуваної інформації, СБУ у своїй відповідь також повідомляє, що за матеріалами Державної фіскальної служби України розпочато кримінальне провадження.