Рада прийняла законопроект про поліпшення доступу ЗМІ до засідань парламентських комітетів

Рада прийняла законопроект про поліпшення доступу ЗМІ до засідань парламентських комітетів

12:28,
9 Грудня 2015
1320

Рада прийняла законопроект про поліпшення доступу ЗМІ до засідань парламентських комітетів

12:28,
9 Грудня 2015
1320
Рада прийняла законопроект про поліпшення доступу ЗМІ до засідань парламентських комітетів
Рада прийняла законопроект про поліпшення доступу ЗМІ до засідань парламентських комітетів
Автори:
Сьогодні, 9 грудня, Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про комітети Верховної Ради України» щодо доступу засобів масової інформації до засідань комітетів Верховної Ради України». Відповідний законопроект, поданий народним депутатом від «Блоку Петра Порошенка» Павлом Різаненком було зареєстровано за №1228 у грудні 2014 року.

Про це повідомляє офіційний сайт парламенту. Законопроект підтримали 232 депутати.

Верховна Рада внесла до Закону «Про комітети Верховної Ради України» такі зміни:

1. Частину першу статті 9 викладено в такій редакції:

«1. Комітети інформують громадськість про свою діяльність, зокрема, шляхом оприлюднення плану роботи, розкладу засідань комітетів, прийнятих комітетами актів, протоколів та стенограм засідань комітетів та слухань у комітетах. Засідання та інші заходи комітетів, які проводяться відкрито, мають право відвідувати журналісти, працівники засобів масової інформації, представники громадських організацій. Для журналістів, працівників засобів масової інформації, акредитованих при Верховній Раді України додаткова акредитація для відвідування засідань комітетів не проводиться».

2. Частину другу статті 44 викладено в такій редакції:

«2. Засідання комітетів проводяться відкрито і гласно, крім випадків, коли за рішенням комітету проводиться закрите засідання. На відкритих засіданнях комітетів присутні на засіданнях особи мають право здійснювати звукозапис, кіно-, фото- і відеозйомку, трансляцію засідань по радіо і телебаченню, онлайн-трансляцію в мережі Інтернет та/або інших мережах передачі даних у спосіб, що не заважає проведенню засідань комітетів.

Про здійснення звукозапису, кіно-, фото- і відеозйомки, трансляції засідання по радіо і телебаченню, онлайн-трансляції в мережі Інтернет чи інших мережах передачі даних присутні на засіданні особи повідомляють перед початком проведення засідання головуючого, який оголошує про це перед розглядом питань порядку денного засідання.

У разі порушення особами, присутніми на засіданні, порядку проведення засідання чи перешкоджання проведенню засідання комітету за рішенням комітету такі особи можуть бути видалені з приміщення, де проводиться засідання комітету».   

Нагадаємо, 3 грудня 2014 року Павло Різаненко зареєстрував законопроект № 1228 «Про внесення змін до Закону України "Про комітети Верховної Ради України" щодо доступу засобів масової інформації до засідань комітетів Верховної Ради України».

10 грудня 2014 року Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав цей законопроект і рекомендував прийняти його в першому читанні за основу. Голова комітету Вікторія Сюмар запропонувала всім комітетам оприлюднювати на своїх сайтах анонси засідань із порядками денними та стенограми засідань, як це робить Комітет свободи слова.

11 грудня 2014 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект № 1405 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язковості онлайн-трансляції відкритих засідань комітетів Верховної Ради України», внесений Миколою Томенком і групою народних депутатів. 24 грудня 2014 року цей проект підтримав Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики.

23 грудня 2014 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект № 1591 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради України, її комітетів та народних депутатів України», розроблений громадським рухом «Чесно» та експертами громадської коаліції «Реанімаційний пакет реформ» і внесений групою народних депутатів, серед яких - Сергій Лещенко і Мустафа Найєм. 4 лютого цей проектпідтримав Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики.

29 січня голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав розпорядження, згідно з яким комітети Верховної Ради зобов'язані на парламентському порталі інформувати про свої засідання та публікувати відповідні протоколи, стенограми, аудіозаписи, прийняті комітетом акти тощо. Також спікер зобов'язав апарат Верховної Ради забезпечити оприлюднення на сайті парламенту інформації про майно, доходи й витрати депутатів, а також списків помічників-консультатів нардепів.

13 травня 2015 року Верховна Рада прийняла за основу законопроектПавла Різаненка (фракція «Блок Петра Порошенка») № 1228«Про внесення змін до Закону України "Про комітети Верховної Ради України" щодо доступу засобів масової інформації до засідань комітетів Верховної Ради України». Законопроект підтримали 246 народних депутатів.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: rada.gov.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду